با تجهیزات پزشکی موج آسان و به صورت اینترنتی اجناس مورد نیاز خود را تهیه نمایید

سی پپ cpap

بازدید: 1,755 بازدید
سی پپ cpap

سی پپ cpap

دستگاه سی پپ cpap دستگاه کمک تنفسی محبوب ترین درمان برای آپنه انسدادی خواب است. شما مبتلا به آپنه خواب تشخیص داده شده اید و برای شما درمان تجویز شده است. با شروع درمان، سوالات و چالش هایی پیش می آید. آنچه را که باید در مورد زندگی با آپنه خواب ، غلبه بر چالش های درمانی و موارد دیگر بدانید، بیاموزید.

سی پپ cpap و انتظارات

بله، درمان دستگاه سی پپ cpap چالش برانگیز است. چالش یافتن بهترین ترکیب از 3 جزء  دستگاه CPAP، رطوبت ساز و ماسک CPAP است. تقریباً 50٪ از تمام بیمارانی که مبتلا به آپنه خواب تشخیص داده شده و درمان CPAP برای آنها تجویز شده است، درمان را رها می کنند یا در CPAP شکست می خورند. یاد بگیرید چگونه در CPAP موفق باشید.

پس از تشخیص آپنه خواب

شما مبتلا به آپنه خواب تشخیص داده شده اید . برای اکثر بیماران، آپنه خواب مادام العمر است و این زمان آن است که در درمان خود فعال باشید. این یک زمان حیاتی است زیرا شما درمان دستگاه سی پپ CPAP را شروع می کنید و اطلاعاتی که دریافت خواهید کرد مهم است اما ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد. ممکن است مغز شما در حال بارگذاری بیش از حد باشد. همه اینها برای شما جدید است و بنابراین چگونه می دانید چه سؤالاتی را بپرسید؟

تفاوت بین CPAP، AutoCPAP و BiLevel

آیا تا به حال فکر کرده اید که تفاوت بین دستگاه های CPAP، AutoCPAP و BiLevel چیست؟ چگونه می دانید کدام یک برای درمان شما بهترین است؟ سؤالات عالی و اگرچه پاسخ ها می توانند پیچیده باشند، اما مکان خوبی برای شروع آموزش بیمار پس از تشخیص آپنه خواب است. هر 3 مولد جریان هوا و دستگاه های پزشکی تحت کنترل FDA هستند که نیاز به تجویز با نسخه دارند.

کدام ماسک سی پپ برای من بهترین است؟

با ده ها ماسک سی پپ cpap موجود، کدام یک برای من مناسب است؟

نشیمن ماسک cpap دستگاه کمک تنفسی

بیماران از نشت و درد نقطه فشار روی صورت خود شکایت دارند. آنها مبلغ اندکی را برای امتحان انواع ماسک ها خرج کرده اند و صادقانه بگویم که ناامید و تسلیم هستند. اگر از آنها بپرسیده که کدام ماسک ها را امتحان کرده اند و شکایات خاص آنها در مورد هر یک از آنها چیست، آنها لیستی از ماسک ها را به زبان می آورند.

رطوبت ساز دستگاه کمک تنفسی cpap

بنابراین، استفاده از یک مرطوب کننده CPAP چه اهمیتی دارد؟ چرا می خواهید تجهیزات دیگری را فراتر از ماشین و ماسک CPAP اضافه کنید؟ این فقط چیز دیگری است که باید بخرید، هر شب آن را با آب پر کنید، تمیز کنید، یا در هنگام سفر به کیسه CPAP خود اضافه کنید… چرا زحمت بکشید؟

مرطوب کننده سی پپ تنفسی

من فکر می کنم برای بیماران آپنه خواب که از درمان CPAP استفاده می کنند مهم است که درک کاملی از چگونگی و چرایی ضروری استفاده از مرطوب کننده داشته باشند.

عیب یابی دستگاه کمک تنفسی cpap

نکات، ترفندها را دریافت کنید و پاسخ هایی را برای مسائل رایج مطابق با CPAP مانند نشت ماسک، درد نقطه فشار، فشار PAP و موارد دیگر بیابید. از یک کاربر تجربه CPAP بیاموزید.

لوله سی پپ cpap

در حالی که لوله CPAP شما ممکن است جزئی ناچیز از تجهیزات پزشکی شما به نظر برسد، اما نقش مهمی در راحتی و دقت ارائه درمان دارد. یاد بگیرید که چگونه آن را در بهترین حالت خود حفظ کنید.

دستگاه کمک تنفسی cpap

آپنه خواب یک اختلال تهدید کننده زندگی است که باید جدی گرفته شود. درمان CPAP درمان استاندارد طلایی است و اگرچه چالش‌های خود را دارد، اما با مراقبت‌های پیگیری مناسب، اکثر بیماران می‌توانند انتظار رفع خواب ترمیمی و بازگشت به یک سبک زندگی کاملاً پر انرژی را داشته باشند.

مراقبت سی پپ cpap

شما در آستانه تجربه آغاز دوره جدید و بهبود یافته ای در سلامت و رفاه کلی خود هستید که تنها خواب با کیفیت بدون حضور آپنه می تواند فراهم کند. درمان CPAP سنگ بنای درمان آپنه خواب است و با استفاده مداوم، سود زیادی خواهید برد.

تیتراسیون دستگاه سی پپ تنفسی

هنگامی که آپنه خواب در طول مطالعه خواب شبانه تشخیص داده می شود ، تیتراسیون برای تعیین فشار بهینه CPAP مورد نیاز برای حل دوره های آپنه انجام می شود. گاهی اوقات تیتراسیون در نیمه دوم مطالعه خواب شبانه انجام می شود .

سی پپ تنفسی

برخی از افراد به دلیل آرایش آناتومیک خود همیشه تنفس دهانی داشته اند و خواهند بود. تعدادی از ما فاقد توان عضلانی هستیم که باعث افت فک می شود. برخی دیگر به دلیل آلرژی یا سایر ناهنجاری های بینی دچار گرفتگی مزمن بینی هستند و اگر فرد نتواند به خوبی از طریق بینی نفس بکشد، ممکن است ناخودآگاه ما را مجبور به تنفس دهانی کند.

علل و راه حل های آئروفاژی سی پپ

کاربران سی پپ cpap که آروغ بیش از حد، نفخ معده، اتساع معده و دردهای دردناک گاز را تجربه می کنند، ممکن است از آئروفاژی رنج ببرند. این اصطلاح پزشکی برای پدیده ای است که هوا وارد مری می شود، وارد شکم می شود و باعث نفخ می شود.

ادرار شبانه و دستگاه کمک تنفسی cpap

شب ادراری ( ادرار شبانه ) در بیماران مبتلا به آپنه خواب آنقدر شایع است که به ابزار غربالگری به اندازه خروپف تبدیل شده است. یک مطالعه تحقیقاتی نشان داد که بیش از 84 درصد از بیماران مبتلا به آپنه خواب، تکرر ادرار در شب را گزارش کردند در حالی که 82 درصد خروپف را تایید کردند .

دستگاه cpap

دستگاه فشار مثبت مداوم راه هوایی ( CPAP ) یا سی پپ نوعی تهویه با فشار مثبت راه هوایی (PAP) است که در آن فشار ثابتی بیشتر از فشار اتمسفر به طور مداوم به دستگاه تنفسی فوقانی فرد اعمال می‌شود. اعمال فشار مثبت ممکن است برای جلوگیری از فروپاشی راه هوایی فوقانی، مانند آپنه انسدادی خواب ، یا کاهش کار تنفس در شرایطی مانند نارسایی حاد قلبی غیر جبرانی باشد.. درمان CPAP سی پپ برای مدیریت آپنه انسدادی خواب بسیار موثر است. انطباق و پذیرش استفاده از درمان CPAP سی پپ می تواند یک عامل محدود کننده باشد، به طوری که 8٪ از افراد بعد از شب اول و 50٪ در سال اول استفاده را متوقف می کنند.

آپنه انسدادی شدید تا متوسط ​​در خواب 

سی پپ CPAP موثرترین درمان برای آپنه انسدادی خواب متوسط ​​تا شدید است. در آن فشار خفیف دستگاه cpap سی پپ از فروپاشی یا مسدود شدن راه هوایی جلوگیری می کند. نشان داده شده است که CPAP 100٪ سی پپ در از بین بردن آپنه انسدادی خواب در اکثر افرادی که طبق توصیه های پزشک خود از این درمان استفاده می کنند، موثر است. علاوه بر این، یک متاآنالیز نشان داد که درمان با CPAP سی پپ ممکن است علائم اختلالات را در بیماران مرد مبتلا به آپنه انسدادی خواب کاهش دهد.

سندرم مقاومت راه هوایی فوقانی

سندرم مقاومت راه هوایی فوقانی شکل دیگری از تنفس اختلال خواب با علائمی است که شبیه آپنه انسدادی خواب است، اما آنقدر شدید نیست که بتوان OSA را در نظر گرفت. CPAP سی پپ می تواند برای درمان UARS با پیشرفت بیماری استفاده شود تا از تبدیل آن به آپنه انسدادی خواب جلوگیری شود.

کووید-۱۹ و سی پپ

در مارس 2020، USFDA پیشنهاد کرد که ممکن است از دستگاه‌ های CPAP سی پپ برای حمایت از بیماران مبتلا به کووید-19 استفاده شود . با این حال، آنها فیلتراسیون اضافی را توصیه کردند زیرا تهویه غیر تهاجمی ممکن است خطر انتقال عفونی را افزایش دهد.

استفاده های دیگر سی پپ

CPAP سی پپ همچنین برای درمان نارسایی حاد تنفسی هیپوکسمی در کودکان پیشنهاد شده است. با این حال، به دلیل تعداد محدودی از مطالعات بالینی، اثربخشی و ایمنی این رویکرد برای ارائه حمایت تنفسی مشخص نیست.

موارد منع مصرف سی پپ

CPAP سی پپ را نمی توان در شرایط یا شرایط زیر استفاده کرد:

  • انسان به تنهایی نفس نمی کشد
  • فرد ناهمکار یا مضطرب است
  • فرد نمی تواند از راه هوایی خود محافظت کند (یعنی هوشیاری خود را به دلایلی غیر از خواب تغییر داده است، مانند بیماری شدید، مسمومیت، کما و غیره).
  • فرد به دلیل ایست تنفسی پایدار نیست
  • فردی ضربه به صورت یا سوختگی صورت را تجربه کرده است
  • فردی که قبلاً جراحی صورت، مری یا معده انجام داده است ممکن است این گزینه درمانی دشوار یا نامناسب باشد.

اثرات نامطلوب سی پپ

برخی از افراد در سازگاری با درمان CPAP سی پپ مشکل دارند و ناراحتی عمومی، احتقان بینی، نفخ شکم، احساس کلاستروفوبیا، مشکلات نشت ماسک و شکایات مربوط به راحتی را گزارش می‌کنند. مشکلات نشت دهان نیز با اثربخشی دستگاه cpap سی پپ تداخل دارد.

سازوکار سی پپ

درمان CPAP سی پپ از دستگاه هایی استفاده می کند که به طور خاص برای ارائه جریان هوا با فشار ثابت طراحی شده اند. دستگاه‌ های CPAP سی پپ دارای موتوری هستند که هوای دمای اتاق را تحت فشار قرار می‌دهد و آن را از طریق یک شیلنگ متصل به ماسک یا لوله‌ای که توسط بیمار استفاده می‌شود، ارسال می‌کند. سی پپ این جریان دائمی هوا در هنگام دم و بازدم راه هوایی فوقانی را باز می کند و بدون مانع نگه می دارد. برخی از ماشین‌های CPAP سی پپ دارای ویژگی‌های دیگری نیز هستند، مانند رطوبت‌سازهای گرم.

این درمان جایگزینی برای فشار انتهای بازدمی مثبت (PEEP) است. هر دو روش استنت، آلوئول‌ها را در ریه‌ها باز می‌کنند. بنابراین، سطح بیشتری از سطح ریه را برای تهویه به کار می‌گیرند، اما، در حالی که PEEP به دستگاه‌هایی اشاره دارد که فشار مثبت را فقط در انتهای بازدم اعمال می‌کنند، دستگاه‌های CPAP سی پپ تنفسی فشار مثبت مداوم راه هوایی را در طول بازدم اعمال می‌کنند. بنابراین چرخه تنفس ، ونتیلاتور در طول CPAP طی نمی‌شود، هیچ فشار اضافی بیشتر از سطح دستگاه کمک تنفسی cpap ارائه نمی‌شود و بیماران باید تمام تنفس خود را شروع کنند.

روش تحویل سی پپ CPAP

ماسک سی پپ CPAP بینی 

شاخک های بینی یا ماسک بینی رایج ترین روش درمانی است. شاخک های بینی مستقیماً در سوراخ های بینی فرد قرار می گیرند. ماسک بینی یک ماسک کوچک است که بینی را می پوشاند. ماسک های بالش بینی نیز وجود دارند که دارای یک بالشتک در انتهای سوراخ های بینی هستند و کم تهاجمی ترین گزینه به حساب می آیند. اغلب، CPAP سی پپ بینی برای نوزادان استفاده می شود، اگرچه این استفاده بحث برانگیز است. مطالعات نشان داده اند که دستگاه cpap سی پپ تنفسی بینی زمان ونتیلاتور را کاهش می دهد.

ماسک سی پپ CPAP نازوفارنکس 

CPAP سی پپ نازوفارنکس توسط لوله ای که از طریق بینی فرد قرار می گیرد و به نازوفارنکس ختم می شود، انجام می شود.این لوله حفره بینی را دور می زند تا CPAP سی پپ را دورتر در سیستم تنفسی فوقانی برساند.

ماسک صورت سی پپ

ماسک کامل صورت روی دهان و بینی روش دیگری برای افرادی است که هنگام خواب از دهان خود تنفس می کنند. اغلب، ماسک های دهانی و ماسک های بینی و دهانی زمانی استفاده می شوند که گرفتگی یا انسداد بینی وجود دارد. دستگاه هایی که فشار بینی را با دستگاه های پیشرفت فک پایین (MAD) ترکیب می کنند نیز وجود دارند.

انطباق سی پپ

بخش بزرگی از افراد به روش توصیه شده درمان دستگاه کمک تنفسی cpap پایبند نیستند. بیش از 50 درصد از افراد در سال اول استفاده را قطع می کنند. تغییر قابل توجهی در رفتار به منظور متعهد شدن به استفاده طولانی مدت از درمان CPAP سی پپ لازم است. این می تواند برای بسیاری از افراد دشوار باشد. علاوه بر این، افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب متوسط ​​تا شدید در معرض خطر بالاتری از علائم همزمان مانند اضطراب و افسردگی هستند. که می‌تواند تغییر عادات خواب و استفاده منظم از دستگاه cpap سی پپ را دشوارتر کند. رویکردهای آموزشی و حمایتی به انگیزه افرادی که به درمان دستگاه کمک تنفسی cpap نیاز دارند کمک می کند تا بیشتر از دستگاه های خود استفاده کنند.

برای آشنایی با نوع دیگری از دستگاه های کمک تنفسی این نوشته را حتما بخوانید.

دسته‌بندی دستگاه سی پپ تنفسی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
کانال تلگرام ما را دنبال کنید
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت