با تجهیزات پزشکی موج به آسانی نیازهای خود را تهیه نمایید!

قیمت دستگاه اکسیژن ساز همراه

adminadmin
279 بازدید
قیمت دستگاه اکسیژن ساز همراه

قیمت دستگاه اکسیژن ساز همراه (پرتابل – قابل حمل) چقدر است؟ اگر پزشک شما اکسیژن درمانی را تجویز کرده است، ممکن است از خود بپرسید که چگونه یک اکسیژن ساز قابل حمل متناسب با نیاز خود پیدا کنید. دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل علائم را درمان می کند و برای افرادی که دارای اختلالات تنفسی هستند، آرامش خاطر را فراهم می کند.

در حالی که تغلیظ کننده های اکسیژن قابل حمل کیفیت زندگی را بهبود می بخشد و استقلال بیشتری را ایجاد می کند، هزینه ای نیز دارد. با این حال، فرآیند انتخاب و خرید یک متمرکز کننده اکسیژن قابل حمل نباید پیچیده باشد. این راهنما به شما کمک میکند تا در مورد غلیظ‌ کننده‌های اکسیژن قابل حمل، از جمله برندها، انواع و قیمتها پیمایش کنید.

دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل چیست؟

اکسیژن ساز قابل حمل دستگاه فشرده ای است که به طور موثر و ایمن اکسیژن را به افرادی که مشکل تنفسی دارند یا در غیر این صورت سطح اکسیژن پایینی در خون خود دارند، می رساند. این دستگاه با فیلتر کردن هوا، فشرده سازی آن و حذف نیتروژن کار می کند تا غلظت اکسیژن بیشتر شود. سپس آن هوای متمرکز را به طور مداوم از طریق یک کانول بینی یا ماسک تخصصی به بیمار میرساند. اکسیژنی که از طریق تغلیظ‌ کننده‌ها منتقل می‌شود، معمولاً حدود 95 درصد هوا است. به عنوان مرجع، 21 درصد از هوایی که ما هر روز تنفس می کنیم از اکسیژن تشکیل شده است.

این ماشینهای کاربر پسند در دهه 1970 توسعه یافتند و در دهه‌ های بعدی بهبود یافتند تا ایمن، کارآمد و سبک باشند. تغلیظ کننده های اکسیژن قابل حمل با مخازن اکسیژن استاندارد از این جهت متفاوت هستند که هوای بیرون را به داخل می کشند، بنابراین نیازی به پر کردن دوره ای ندارند. دستگاه‌ ها کوچک هستند (معمولاً 5 تا 10 پوند، از جمله باتری قابل شارژ)، و ممکن است از اتاقی به اتاق دیگر حمل شوند یا در مکانهای عمومی بیرون آورده شوند. کنسانتره‌های اکسیژن قابل حمل را میتوان در سفر گرفت و FAA بیشتر موارد را برای سفرهای هوایی تأیید می‌کند.

قیمت دستگاه اکسیژن ساز همراه – قابل حمل در مقابل ثابت

دو نوع متمرکز کننده اکسیژن وجود دارد: قابل حمل و ثابت. ظروف اکسیژن ثابت توسط یک پریز برق تغذیه می شوند و معمولاً سنگین هستند و بیش از 50 پوند وزن دارند. دستگاه های ثابت برای مصارف خانگی طراحی شده اند، اگرچه می توان آنها را از اتاقی به اتاق دیگر چرخاند. این تغلیظ کننده ها جریان اکسیژن مداوم را ارائه می دهند، به این معنی که دستگاه اکسیژن را با سرعت ثابت (مانند 1 لیتر در دقیقه) در هنگام استفاده از دستگاه تحویل می دهد. دستگاه های اکسیژن ساز ثابت قیمت کمتری دارند و برای کسانی که اغلب خانه را ترک نمی کنند یا در هنگام خواب به دستگاه نیاز دارند عالی هستند.

نکته: واحدهای جریان مداوم تنها گزینه برای مبتلایان به آپنه خواب هستند زیرا با دستگاه های BiPAP کار می کنند.

اکسیژن سازهای قابل حمل با فناوری دوز پالس تغذیه می شوند. این دستگاه‌ ها به‌ جای ارائه جریان مداوم اکسیژن، اکسیژن را بر اساس نفس شما تحویل می‌دهند. دستگاه هنگام استنشاق شما را حس می‌کند و بر این اساس اکسیژن آزاد می‌کند. فناوری دوز پالس معمولاً پیچیده‌تر است و به کاربران امکان می‌دهد معیارهای اکسیژن را مشاهده کرده و جریان را در صورت نیاز تنظیم کنند. برخی از دستگاه‌ها حتی به اینترنت متصل می‌شوند و در صورت خرابی دستگاه امکان عیب‌یابی دستگاه یا نظارت از راه دور را فراهم می‌کنند.

بزرگترین مزیتی که فناوری پالس دوز ارائه می دهد این است که سخت افزار کوچکتر است، بنابراین کاربران می توانند غلیظ کننده اکسیژن خود را با خود ببرند. برخی از تغلیظ‌کننده‌های اکسیژن پیوسته قابل حمل هستند، اما معمولاً حجیم‌ ترند و عمر باتری کوتاه‌تری نسبت به تغلیظ‌کننده‌های دوز پالس دارند.

از آنجایی که این دستگاه ها باید با نسخه تهیه شوند، باید با پزشک خود در مورد اینکه چه نوع غلیظ کننده اکسیژن برای شما مناسب است صحبت کنید. تجویز اکسیژن بر اساس علائم شما است. دریافت اکسیژن بسیار کم یا بیش از حد می تواند منجر به عوارض عمده سلامتی شود، بنابراین مهم است که یک متمرکز کننده اکسیژن را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

چه کسی به یک اکسیژن ساز قابل حمل نیاز دارد؟

قبل از اینکه بدانیم قیمت دستگاه اکسیژن ساز همراه چقدر است لازم است بدانیم چه کسی به دستگاه نیاز دارد. به طور معمول برای شرایطی که ریه ها را از جذب اکسیژن کافی محدود می کند، متمرکز کننده های اکسیژن مورد نیاز هستند. آسم 334 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می دهد و 65 میلیون نفر از بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) رنج می برند، که علت مصرف قابل توجهی از متمرکز کننده اکسیژن در سراسر جهان است. برخی از بیماری‌های قلبی که باعث کاهش سطح اکسیژن در خون می‌شوند نیز به متمرکز کننده اکسیژن نیاز دارند.

افرادی ممکن است برای استفاده مداوم طولانی مدت نیاز به متمرکز کننده اکسیژن داشته باشند. بیمارانی ممکن است فقط برای خواب به آن نیاز داشته باشند. برخی دیگر ممکن است فقط برای مدت کوتاهی برای بهبودی پس از جراحی یا درمان موقتی برای یک بیماری مزمن به متمرکز کننده نیاز داشته باشند.

شرایطی که نیاز به متمرکز کننده اکسیژن دارند عبارتند از:

  • آسم شدید
  • پنومونی
  • درمان کوتاه مدت برای بهبودی پس از جراحی های خاص
  • بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD)
  • فیبروز سیستیک
  • آپنه خواب
  • بیماری ریه
  • فشار خون ریوی
  • نارسایی قلبی

پزشک بر اساس شرایط و علائم به شما اطلاع می دهد که به چه نوع اکسیژن درمانی نیاز دارید. پزشک شما یک عدد لیتر در دقیقه (LPM) اکسیژن مورد نیاز را به شما می دهد. واحدهای قابل حمل اغلب به شما امکان می دهند این عدد را تنظیم کنید، اما برخی از واحدهای ثابت ممکن است این کار را نکنند. هنگام خرید دستگاه ، دستورالعمل های پزشک خود را در نظر داشته باشید.

دسته بندی دستگاه اکسیژن ساز خانگی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت