با تجهیزات پزشکی موج آسان و به صورت اینترنتی اجناس مورد نیاز خود را تهیه نمایید

قیمت دستگاه سی پپ cpap

بازدید: 2,112 بازدید
قیمت دستگاه سی پپ cpap

قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ

آگاه باشید قبل از تعیین قیمت دستگاه کمک تنفسی cpap سی پپ در صورتی که تشخیص داده شد که آپنه خواب دارید، ممکن است نیاز به خرید و اطلاع از قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ سی پپ داشته باشید . آپنه خواب اختلالی میباشد که 2 تا 9 درصد از بزرگسالان را تحت تاثیر قرار میدهد . افراد مبتلا به آپنه خواب در طول شب در تنفس مشکل دارند زیرا راه هوایی آنها مسدود میشود. اغلب، بیماران آپنه خواب تا زمانی که تحت مطالعه خواب قرار نگیرند، متوجه این اختلال نمیشوند.

آپنه خواب توانایی فرد برای دریافت خواب عمیق و ترمیمی را مختل میکند. در نتیجه، افراد مبتلا به آپنه خواب میتوانند علائم زیر را تجربه کنند:

 • خواب آلودگی مفرط در طول روز
 • بی قراری
 • خرناس
 • بیداری مکرر
 • سر دردهای صبحگاهی

درمان با دستگاه سی پپ cpap و قیمت آن

اگرچه چند گزینه درمانی برای آپنه خواب وجود دارد، دستگاه سی پپ CPAP رایج ترین درمان میباشد. سی پپ CPAP مخفف Continuous Positive Airway Pressure است. یک دستگاه سی پپ CPAP در کنار تخت خواب قرار میگیرد. این دستگاه هوا را از طریق یک لوله به داخل ماسکی که بینی یا بینی و دهان فرد خوابیده را میپوشاند، پمپ میکند. این هوا مانع از انسداد راه هوایی فرد در هنگام خواب میشود.

پزشکان عموماً به بیماران مبتلا به آپنه خواب توصیه میکنند یک دستگاه سی پپ CPAP بخرند و هر شب از آن استفاده کنند. چند نوع مختلف از دستگاه آلات و لوازم جانبی سی پپ CPAP وجود دارد. قیمت دستگاه سی پپ بسته به برند و ویژگی های آن میتواند کمی متفاوت باشد.

برای تشخیص آپنه خواب به راحتی در اتاق خواب خود را آزمایش کنید! Lofta WatchPAT یک دستگاه تشخیصی قابل حمل مورد تایید FDA میباشد که از نو آورانه ترین فناوری برای اطمینان از غربالگری دقیق، تشخیص و درمان بعدی آپنه خواب استفاده میکند.

قیمت دستگاه سی پپ

قیمت دستگاه سی پپ CPAP

بدانید قیمت یک دستگاه سی پپCPAP میتواند از 250 دلار تا 1000 دلار یا بیشتر متغیر باشد. قیمت ها برای دستگاه هایی با ویژگی های پیشرفته تر معمولاً افزایش مییابد. با این حال، اکثر دستگاه های سی پپ CPAP در محدوده 500 تا 800 دلار قرار دارند. دستگاه های BiPAP (Bilevel Positive Airway Pressure) پیچیده تر هستند و در نتیجه قیمت بیشتری دارند. قیمت اکثر دستگاه های BiPAP بین 1000 تا 3000 دلار میباشد، اما برخی از آنها میتوانند تا 6000 دلار نیز کار کنند. این قیمت ها شامل لوازم جانبی نمیشود.

بدانید قیمت دستگاه سی پپ CPAP شما نیز بر اساس داشتن یا نداشتن بیمه، و در صورت داشتن، نوع پوشش شما متفاوت میباشد. برخی از بیمه نامه های پزشکی اکثر هزینه های دستگاه را پوشش میدهند، در حالی که برخی دیگر تنها کسری از قیمت را پوشش میدهند. این بخش بر روی قیمت فروشندهی دستگاه های سی پپ CPAP پیش از بیمه تمرکز دارد.

قیمت دستگاه سی پپ کمک تنفسی cpap

دستگاه تایپ  محدوده هزینه
CPAP (فشار مثبت مداوم راه هوایی) 250 تا 1000 دلار
BiPAP (فشار مثبت راه هوایی Bilevel) 1000 تا 6000 دلار
CPAP خودکار یا APAP (فشار مثبت خودکار راه هوایی) 450 تا 1800 دلار

تفاوت قیمت دستگاه سی پپ cpap

هزینه یا قیمت دستگاه های سی پپ CPAP بسته به ویژگی های دستگاه بسیار متفاوت است. ساده ترین دستگاه های سی پپ CPAP اغلب دستگاه های سی پپ CPAP “استاندارد” نامیده میشوند. این دستگاه ها کمترین قیمت را نسبت به تمام دستگاه های سی پپ CPAP دارند. آنها باید به صورت دستی روی یک فشار هوای خاص تنظیم شوند. سی پپ CPAP استاندارد هوا را با یک سرعت بیرون می‌دهند، که در طول شب تغییر نمی‌کند.

ویژگی های اضافی میتواند قیمت دستگاه های استاندارد سی پپ CPAP را افزایش دهد. به عنوان مثال، یک دستگاه با رطوبت ساز گرم شده قیمت بیشتری از یک دستگاه بدون مرطوب کننده دارد. یک مرطوب کننده گرم شده به افراد اجازه دهد تا کمی گرما به هوای خارج شده از دستگاه سی پپ CPAP خود اضافه کنند. این گرما میتواند خشکی را کاهش دهد و راحتی را افزایش دهد، بنابراین پس از استفاده از سی پپ CPAP احتمال خشکی دهان یا گلودرد در فرد خواب کمتر است.

اتو سی پپ

دستگاه های CPAP خودکار، که گاهی اوقات دستگاه های فشار مثبت راه هوایی خودکار (APAP) نامیده میشوند، قیمت بیشتری نسبت به دستگاه های استاندارد سی پپ CPAP دارند. این دستگاه ها اغلب شبیه دستگاه های استاندارد سی پپ CPAP هستند، اما از نظر فناوری پیشرفته تر هستند.

دستگاه های سی پپ CPAP خودکار به‌ طور خودکار میزان خروج هوا را بر اساس نیاز فرد در یک لحظه تنظیم میکنند. در نقاط خاصی از چرخه خواب، افراد بیشتر دچار انسداد میشوند و به هوای بیشتری نیاز دارند. در سایر نقاط چرخه خواب، افراد راحت تر بیدار میشوند. دستگاه های سی پپ CPAP خودکار کمتر افراد را از خواب بیدار میکنند، زیرا آنها هوا را به شدت برای مرحله خواب فعلی فرد خارج نمیکنند.

دستگاه بای پپ

دستگاههای فشار مثبت راه هوایی دو سطحی (BiPAP) پیشرفته‌ ترین دستگاه های از نظر فناوری و همچنین پرهزینه ترین دستگاهها هستند. دستگاههای BiPAP دو فشار هوای متفاوت را ارائه میدهند: یکی برای دم و دیگری برای بازدم فرد . بسیاری از افرادی که میخوابند، احساس راحتی بیشتری میکنند، زیرا فشار هوای کمتری را تجربه میکنند و در نتیجه بهتر میخوابند.

تمام دستگاه های سی پپ CPAP برای استفاده نیاز به لوازم جانبی دارند. اکثرا دستگاه های سی پپ CPAP را به صورت جداگانه و لوازم جانبی را جداگانه میفروشند. برخی مجموعه یا بسته های دستگاه سی پپ CPAP را ارائه میدهند که هم سی پپ CPAP و هم لوازم جانبی مورد نیاز را دارند.

برخی از دستگاههای سی پپ CPAP دارای یک دستگاه مرطوب کننده گرم داخلی هستند، در حالی که دستگاههای دیگر نیاز دارند که رطوبت ساز را جداگانه به‌ عنوان پیوست خریداری کنید. دستگاههای سی پپ CPAP معمولاً دارای واحد منبع تغذیه خود هستند که به پریز های استاندارد متصل میشوند.

قیمت دستگاه سی پپ و لوازم جانبی

افراد میتوانند انتظار داشته باشند که برای دستگاه سی پپ CPAP خود به لوازم جانبی زیر نیاز داشته باشند:

 • فیلتر هوا دستگاه سی پپCPAP
 • سینی ها و قطعات رطوبت ساز
 • لوله و اتصالات لوله
 • هدگیر، از جمله بند
 • ماسک و بالشتک ماسک

لوازم جانبی CPAP باید به طور منظم تعویض شوند، بنابراین هزینه ها و قیمت های مداومی در ارتباط با آنها وجود دارد. بالشتک های ماسک و فیلترهای سی پپ CPAP باید هر ماه تعویض شوند. لوله باید هر سه ماه یکبار تعویض شود. سایر اجزای ماسک و لوازم جانبی دستگاه سی پپCPAP ممکن است هر شش ماه یکبار یا زمانی که شروع به ساییدگی میکنند تعویض شوند.

قیمت فیلتر دستگاه سی پپ cpap

قیمت فیلترهای  هوای دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap بسته به نوع دستگاه، از 5 تا 30 دلار میباشد. ست های سر و ماسک معمولاً 100 دلار یا بیشتر قیمت دارند. قطعات کوچکتر که نیاز به تعویض بیشتر دارند، مانند کوسن های ماسک، دارای قیمت هایی از 20 تا 100 دلار هستند.

ارائه دهندگان بیمه ممکن میباشد هزینه کلی یا جزئی لوازم جانبی سی پپ CPAP را پوشش دهند، بنابراین افراد باید قبل از خرید لوازم جانبی از جیب خود با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنند.

قیمت دستگاه سی پپ cpap و بیمه سلامت

شرکت های بیمه درمانی اغلب هزینه دستگاه و لوازم جانبی  سی پپ CPAP را پوشش میدهند. افرادی که به دستگاه سی پپ CPAP نیاز دارند، قبل از خرید دستگاه سی پپ CPAP با پول خود، باید جزئیات را با شرکت بیمه خود بررسی کنند.

دستگاه های سی پپ CPAP به طور کلی توسط شرکت های بیمه سلامت “تجهیزات پزشکی بادوام” در نظر گرفته میشوند. فرانشیزها و پرداخت های کسر برای تجهیزات پزشکی بادوام با موارد مرتبط با ویزیت ها و روش های پزشکی متفاوت میباشد.

یک شرکت بیمه درمانی معمولاً فقط در صورتی دستگاه سی پپ CPAP را پوشش میدهد که بداند از نظر پزشکی ضروری میباشد. برای اثبات ضرورت پزشکی، بیمار معمولاً باید تحت یک مطالعه خواب قرار گیرد و ارائه‌ دهنده پزشکی او باید به شرکت بیمه تأیید کند که نتایج مطالعه خواب نشان میدهد که فرد از میباشدفاده از دستگاه سی پپ CPAP سود می‌برد.

برخی از شرکتهای بیمه از فروشندگان میخواهند که از نظر فنی دستگاه سی پپ CPAP خود را برای مدت معینی، مثلاً یک سال، «اجاره» کنند. افراد باید برای آن بازه زمانی ماهانه اشتراک پرداخت کند. پس از پایان آن، آنها به طور کامل مالک دستگاه سی پپ CPAP خواهند شد.

برای اطلاع از موجودی و قیمت به روز دستگاه های سی پپ با ما تماس بگیرید.

تعیین قیمت دستگاه سی پپ cpap

یک دستگاه فشار مثبت مداوم راه هوایی سی پپ (CPAP) بسته به ویژگی های دستگاه و هزینه لوازم جانبی مورد نیاز، میتواند 500 تا 1000 دلار یا بیشتر قیمت داشته باشد. خوشبختانه، در صورت داشتن بیمه درمانی، برخی یا همه این هزینه ها ممکن میباشد بازپرداخت شوند.

درمان سی پپ CPAP معمولا برای درمان آپنه خواب، اختلالی که در تنفس در طول خواب اختلال ایجاد میکند، استفاده میشود. درمان آپنه خواب یک راه مهم برای محافظت از سلامتی شما میباشد، با این حال فرآیند اطلاع از قیمت دستگاه سی پپ CPAP و لوازم جانبی گاهی اوقات ممکن میباشد گیج کننده و وقت گیر باشد.

با مطالعه در مورد مقرون به صرفه ترین راه ها برای تعیین قیمت دستگاه های سی پپ CPAP، لوازم جانبی و لوازم نظافت، آپنه خواب خود را بهبود بخشید و در عین حال صرفه جویی در هزینه کردید. اگر در مورد هزینه و قیمت درمان آپنه خواب خود نگران هستید، در مورد منابع برای پرداخت اطلاعات کسب کنید .

دستگاه CPAP چیست و قیمت دستگاه سی پپ چقدر است؟

دستگاه سی پپ دستگاهی میباشد که از لوله و ماسک برای پمپاژ هوای تحت فشار به راه هوایی در هنگام خواب استفاده میکند. هوا از طریق بینی، دهان یا هر دو فشار داده میشود تا از فروپاشی راه هوایی شما جلوگیری کرده و علائم آپنه خواب را کاهش دهد .

پزشک ممکن است دستگاه سی پپ CPAP را برای درمان آپنه خواب یا تعدادی از شرایط دیگر مانند نارسایی تنفسی، COPD و نارسایی قلبی تجویز کند.

سی پپ CPAP نوعی درمان فشار مثبت راه هوایی (PAP) میباشد. در حالی که سی پپ CPAP اغلب اولین روشی میباشد که برای درمان آپنه خواب استفاده میشود، پزشکان ممکن میباشد انواع دیگری از درمان PAP را با استفاده از BiPAP یا دستگاه APAP توصیه کنند. در حالی که هر کدام از آنها برای باز نگه داشتن راه هوایی شما در طول خواب از فشار استفاده میکنند، این دستگاه ها در نحوه درمان آپنه خواب کمی متفاوت هستند.

 • فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP): یک دستگاه سی پپ هوای تحت فشار ثابت را با نرخی بدون تغییر در طول شب فراهم میکند.
 • فشار راه هوایی دو سطحی (BiPAP): دستگاه بای پپ فشار بیشتری را در هنگام دم و فشار کمتری را در هنگام بازدم اعمال میکند.
 • تنظیم خودکار فشار مثبت راه هوایی (APAP): دستگاه APAP به طور خودکار فشار را در پاسخ به خروپف و سایر تغییرات در تنفس شما تنظیم میکند.

تعیین قیمت دستگاه های سی پپ CPAP

هزینه یا قیمت یک دستگاه سی پپ CPAP از حدود 500 تا 1000 دلار یا بیشتر متغیر میباشد. گفته میشود، مبلغی که میپردازید به نوع دقیق دستگاه PAP تجویز شده، پوشش بیمه ای شما، و هرگونه لوازم جانبی یا لوازم نظافتی مورد نیاز بستگی دارد.

دستگاه فشار مثبت راه هوایی (PAP).
قیمت

قیمت دستگاه سی پپ CPAP

500 تا 1000 دلار

قیمت دستگاه BiPAP

600-1600 دلار

قیمت دستگاه APAP

1700-3000 دلار

پرداخت قیمت سی پپ CPAP با بیمه

اگر بیمه درمانی دارید , قیمت دستگاه سی پپ CPAP در صورت تجویز پزشک ممکن میباشد پوشش داده شود . با این حال، اکثر طرح های بیمه درمانی قیمت هایی از جیب خود دارند که باید قبل از پوشش هزینه های پزشکی پرداخت شوند.

 • Copay: مبلغ تعیین شده ای است که شما برای خدمات خاصی پرداخت میکنید. این اغلب برای ویزیت پزشک یا نسخه تجویز میشود.
 • بیمه متقابل: بیمه مشترک درصدی است که شما برای قرار ملاقات ها و خدمات پرداخت میکنید.
 • فرانشیز: فرانشیزها کل مبلغی است که قبل از اینکه بیمه شما شروع به پوشش هزینه های پزشکی کند، از جیب خود پرداخت میکنید.

دستگاه  سی پپ CPAP قطعه ای از تجهیزات پزشکی بادوام (DME) در نظر گرفته میشود که تجهیزات پزشکی را توصیف میکند که برای استفاده منظم و طولانی مدت تجویز میشود. میتوانید با شرکت بیمه خود تماس بگیرید تا در مورد پوشش خود برای DME و قیمت هایی که ممکن است نیاز به پرداخت از جیب خود داشته باشید بیشتر بدانید.

مدیکر و بسیاری از شرکت های بیمه خصوصی به دنبال شواهدی مبنی بر استفاده مداوم از دستگاه سی پپ CPAP همانطور که برای حفظ پوشش تجویز شده است، هستند. برای مثال، مراکز ایجاب می‌کنند که در 30 روز اول استفاده از سی پپ CPAP، باید حداقل 4 ساعت در هر شب 70 درصد شب‌ها از دستگاه خود استفاده کنید.

برای اطمینان از اینکه در استفاده از دستگاه  سی پپ CPAP خود مطابقت دارید، ممکن است داده های مربوط به استفاده توسط دستگاه جمع آوری شده و با پزشک و شرکت بیمه شما به اشتراک گذاشته شود. اگر در استفاده منظم از دستگاه سی پپ مطابقت ندارید، ممکن است از شما خواسته شود که قیمت و هزینه درمان سی پپ را از جیب خود پرداخت کنید.

پرداخت قیمت دستگاه سی پپ cpap از جیب

اگرچه خرید دستگاه سی پپ هنوز نیاز به نسخه پزشک دارد، افرادی که بیمه درمانی ندارند ممکن است تصمیم بگیرند که دستگاه سی پپ را از جیب خود خریداری کنند نه از طریق شرکت بیمه خود. هنگام خرید یک دستگاه سی پپ ، یافتن بهترین قیمت میتواند مفید باشد.

اگرچه پرداخت قیمت سی پپ از جیب شما به شما امکان میدهد تا قوانین انطباق تحمیل شده توسط یک شرکت بیمه را دور بزنید، اما همچنان مهم است که با پزشک خود برای تعیین نوع دستگاه و فشار مناسب کار کنید. استفاده از دستگاه سی پپ شما به طور مداوم بیشترین مزایای سلامتی را به همراه دارد و پزشک شما میتواند به رفع مشکلات یا ناراحتی هایی که پیش میآید کمک کند.

قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ

کدام یک از دستگاه سی پپ cpap قیمت کمتری دارند

برای تعیین کم قیمت ترین روش خرید دستگاه سی پپ و هزینه پرداخت از جیب خود را با اجاره یا خرید دستگاه سی پپ CPAP از طریق شرکت بیمه خود به دقت مقایسه کنید. چند نکته ممکن است به شما کمک کند تا بفهمید کدام روش برای شما مناسب میباشد.

 • درباره پوشش DME بیاموزید : پیدا کردن اینکه چگونه بیمه شما تجهیزات پزشکی بادوام مانند سی پپ و لوازم را پوشش میدهد، اولین قدم در تعیین ارزان ترین راه برای پرداخت قیمت دستگاه شما میباشد.
 • هزینه های پرداختی را جمع کنید: هنگام محاسبه قیمت خرید دستگاه سی پپ از طریق بیمه، حتماً قیمت پرداخت های مشترک، بیمه مشترک و فرانشیزها را در نظر بگیرید.
 • در مورد الزامات انطباق بپرسید: از شرکت بیمه خود بپرسید که آیا برای حفظ پوشش خود مشمول الزامات انطباق هستید یا خیر.
 • به دنبال تخفیف باشید: وقتی به دستگاه های سی پپ نگاه می‌کنید، تخفیف‌هایی را که ممکن میباشد در دسترس باشد بررسی کنید. شرکت‌هایی که دستگاه‌های سی پپ را می‌فروشند ممکن میباشد به افرادی که از جیب خود یا بدون بیمه پرداخت می‌کنند، تخفیف ارائه دهند.

قیمت ماسک و لوازم جانبی دستگاه سی پپ cpap چقدر است؟

قیمت ماسک ها و لوازم جانبی سی پپ بر اساس برند، طراحی و ویژگی های آنها متفاوت میباشد. قیمت ماسک ها از 20 تا 250 دلار متغیر میباشد. لوازم جانبی برای فیلترهای جایگزین از 1 دلار شروع میشود و برای یک مرطوب کننده خارجی تا 300 دلار یا بیشتر میرسد. ماسک‌های سی پپ و برخی از لوازم جانبی ممکن میباشد تحت پوشش بیمه سلامت شما باشند.

ماسک های سی پپ در چندین سبک از جمله ماسک بینی، بالش بینی، ماسک دهانی، ماسک دهان و ماسک تمام صورت وجود دارند. در حالی که یک پزشک میتواند به شما کمک کند تا ماسکی را انتخاب کنید که ترکیب مناسبی از تناسب و راحتی را ارائه میدهد، این میتواند مفید باشد که به پزشک خود در مورد ترجیحات خود برای یک سبک ماسک خاص بگویید.

انواع ماسک سی پپ CPAP
قیمت

قیمت ماسک بینی

40 تا 170 دلار

قیمت بالش بینی

60 تا 170 دلار

قیمت ماسک دهانی

120 تا 170 دلار

قیمت ماسک دهان

70 تا 140 دلار

قیمت ماسک تمام صورت

80-280 دلار

لوازم جانبی و در قیمت کلی دستگاه سی پپ cpap

تعدادی لوازم جانبی برای دستگاه های سی پپ وجود دارد. لوازم جانبی ممکن است همراه با خرید سی پپ باشد، یا ممکن است لازم باشد جداگانه خریداری شوند.

لوازم جانبی متداول سی پپ شامل تسمه هایی برای قرار دادن ماسک، لوله ای برای اتصال ماسک به دستگاه، بالشتک هایی برای راحت تر کردن ماسک، فیلترهایی برای تمیز کردن هوای تحت فشار و جایگزینی برای محفظه مرطوب کننده است که به هوا رطوبت میافزاید.

لوازم جانبی
محدوده قیمت

قیمت تسمه

15-40 دلار

قیمت لوله

9 تا 75 دلار

قیمت کوسن های ماسک

14 تا 65 دلار

قیمت فیلترها

1 تا 25 دلار

قیمت محفظه های رطوبت ساز

15 تا 100 دلار

همراه با خرید اولیه ماسک سی پپ و لوازم جانبی، قطعات و لوازم خاصی باید طبق برنامه منظم تعویض شوند. مهم است که با پزشک خود و تامین کننده دستگاه سی پپ صحبت کنید تا در مورد اینکه هر یک از قطعات باید چند وقت یکبار تعویض شوند، بیشتر بدانید.

قیمت سی پپ cpap

قیمت لوازم تمیز کردن دستگاه سی پپ cpap چقدر است؟

قیمت لوازم تمیز کردن سی پپ بر اساس این که آیا شما از محصولات تمیز کننده مخصوص استفاده میکنید یا صرفاً آب و صابون متفاوت است. در حالی که طیف گسترده ای از لوازم تمیز کردن موجود است، پیروی از دستورالعمل های تمیز کردن و نگهداری ارائه شده توسط سازنده دستگاه سی پپ شما بسیار مهم است.

دستگاه آلات و لوازم جانبی سی پپ باید به طور منظم تمیز شوند. خوشبختانه، اکثر قطعات دستگاه سی پپ شما را میتوان برداشت و با آب و صابون شست و خود دستگاه را میتوان با یک پارچه مرطوب پاک کرد. لوازم نظافتی موجود در بازار شامل محلول‌های تمیزکننده، اسپری‌های ضدعفونی‌کننده، دستمال‌های ماسک و برس‌های تمیزکننده لوله است.

تامین کننده نظافت
محدوده قیمت

قیمت راه حل های پاکسازی سی پپCPAP

5 تا 25 دلار

قیمت اسپری های ضد عفونی کننده ماسک

9 تا 11 دلار

قیمت دستمال مرطوب ماسک

9 تا 19 دلار

قیمت برس های تمیز کننده لوله

16-29 دلار

همچنین چندین دستگاه مستقل وجود دارد که ادعا می‌کنند توانایی ضدعفونی کردن اجزای سی پپ را با استفاده از گاز ازن یا اشعه ماوراء بنفش (UV) دارند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به کاربران سی پپ نسبت به استفاده از این دستگاه ها هشدار میدهد، زیرا آنها از نظر اثربخشی یا ایمنی آزمایش نشده اند و برخی از کاربران عوارض جانبی را گزارش کرده اند.

منابع برای پرداخت قیمت دستگاه های سی پپ cpap

برای برخی از بیماران، قیمت لوازم سی پپ میتواند مانعی برای درمان آپنه خواب مورد نیاز باشد. اگر برای پرداخت قیمت دستگاه یا لوازم جانبی سی پپ مشکل دارید، با سازمانی که پشتیبانی میکند تماس بگیرید.

 • کمک مالی خرین : اطلاعاتی در مورد مکان یابی کمک های مالی برای درمان اختلالات خواب، از جمله آپنه خواب، ارائه میدهد.
 • دستگاه های سی پپ CPAP مستعمل و بازسازی شده :یک خروجی برای خرید دستگاه های سی پپ و بای پپ جدید و کم استفاده با تخفیف است.
 • برنامه ایمن خواب :  سازمان غیرانتفاعی محلی است که به ساکنین که به دنبال کمک برای خرید دستگاه سی پپ CPAP هستند خدمات ارائه میدهد.

دستگاه‌های فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP) می‌توانند از چند صد تا هزار دلار قیمت داشته باشند، در حالی که سایر دستگاه‌های PAP گران‌تر هستند. قیمت بسته به نوع دستگاه، ویژگی های آن و اینکه بیمه شما بخشی از قیمت ها را پوشش میدهد متفاوت است.

دستگاه های CPAP یک درمان رایج برای آپنه انسدادی خواب هستند، اختلالی که با کاهش مکرر تنفس در طول خواب تعریف میشود. دستگاه CPAP با انتقال هوای تحت فشار از طریق شیلنگ و ماسک برای تقویت تنفس بدون مزاحمت کار میکند. ما تمام جزئیات را در مورد قیمت معمولاً دستگاههای CPAP و لوازم جانبی آنها پوشش می‌دهیم.

قیمت یک دستگاه سی پپ cpap چقدر است؟

دستگاه های فشار مثبت راه هوایی (PAP) مانند دستگاه های CPAP معمولاً بین 500 تا 3000 دلار قیمت دارند. این محدوده قیمت نشان دهنده تنوع گسترده بر اساس برند، مدل و ویژگی های دستگاه PAP است.

سه نوع اصلی از دستگاه های PAP وجود دارد که هر کدام عملکردهای متفاوتی دارند.

 • فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP): جریان هوای تولید شده توسط دستگاه CPAP بدون توجه به اینکه در حال دم یا بازدم هستید، فشار هوای یکسانی دارد. برای آپنه انسدادی خواب ، معمولاً شروع درمان با دستگاه CPAP است. دستگاه های CPAP معمولا بین 500 تا 1000 دلار قیمت دارند.
 • فشار مثبت راه هوایی دو سطحی (BiPAP یا BPAP): دستگاه های دو سطحی به شما این امکان را میدهند که هنگام دم و بازدم فشار هوای متفاوتی داشته باشید. دستگاه BiPAP همچنین می‌تواند برای مشکلات تنفسی پیچیده‌تر کمک تنفسی کند. قیمت دستگاه های BiPAP بین 1700 تا 3000 دلار است.
 • تنظیم خودکار فشار مثبت راه هوایی (APAP): دستگاه های APAP معمولاً فشار هوای یکسانی را در حین دم و بازدم ارائه میدهند، اما دستگاه از حسگرهایی برای نظارت بر تنفس و تغییر سطح فشار در صورت نیاز استفاده میکند. دستگاه های APAP معمولاً بین 600 تا 1600 دلار قیمت دارند.

قیمت ماسک و لوازم جانبی دستگاه سی پپ cpap چقدر است؟

ماسک و سایر لوازم جانبی برای استفاده از دستگاه CPAP ضروری است. در حالی که احتمالاً هنگام شروع درمان با CPAP مجموعه ای از این موارد در اختیار شما قرار میگیرد، اما باید به طور دوره ای آنها را جایگزین کنید. در نتیجه، قیمت های مکرری برای درمان CPAP وجود دارد که فراتر از قیمت خود دستگاه است.

قیمت ماسک های CPAP چقدر است؟

معمولا قیمت اکثر ماسک های CPAP بین 50 تا 200 دلار است. قیمت به نوع و طراحی و ساخت آن بستگی دارد.

یافتن ماسک مناسب برای به دست آوردن حداکثر بهره از CPAP بسیار مهم است. ماسک باید به اندازه کافی راحت باشد که بتوان در هر زمان خواب از آن استفاده کرد. همچنین باید به درستی جا بیفتد تا هوا به بیرون نشت نکند که میتواند اثربخشی CPAP را کاهش دهد.

ممکن است بتوانید چند نوع ماسک را در طول مطالعه خواب آزمایش کنید. طبیعی است که چندین ماسک را قبل از پیدا کردن ماسک مناسب خود امتحان کنید. دستورالعمل های پزشک یا سازنده خود را در مورد نحوه تمیز نگه داشتن ماسک و برنامه ای برای تعویض ماسک خود دنبال کنید.

سه نوع اصلی ماسک CPAP وجود دارد.

 • ماسک بینی: ماسک بینی قسمت اعظم بینی شما را میپوشاند و هوای تحت فشار را وارد سوراخ های بینی میکند. اکثر ماسک های بینی CPAP بین 50 تا 175 دلار قیمت دارند.
 • بالش بینی: ماسک بالش بینی درست زیر سوراخ های بینی قرار میگیرد و از روی پل بینی نمیرود. باید با سوراخ های بینی مهر و موم شود. ماسک های بالش بینی معمولا بین 70 تا 120 دلار قیمت دارند.
 • ماسک های تمام صورت: این ماسک ها هم روی دهان و هم روی بینی میروند و ممکن است ماسک دهانی نامیده شوند. آنها معمولا از ناحیه زیر لب پایین تا پل بینی گسترش مییابند، اما اندازه و شکل دقیق میتواند متفاوت باشد. به طور معمول، ماسک های تمام صورت بین 60 تا 200 دلار قیمت دارند.

گزینه های ماسکی که در دسترس شما هستند میتوانند به نحوه تنفس و تنظیمات فشار دستگاه CPAP شما بستگی داشته باشند. به عنوان مثال، افرادی که از طریق دهان نفس میکشند یا نیاز به فشار بالایی دارند ممکن است نتوانند از ماسک یا بالش بینی استفاده کنند.

نقش لوازم جانبی ماسک در قیمت دستگاه سی پپ cpap

علاوه بر خود ماسک، دو جزء دیگر مرتبط با ماسک وجود دارد که نیاز به تعویض گاه به گاه دارند.

 • هدگیر یا بند: این لوازم جانبی ماسک را در جای مناسب روی صورت شما نگه میدارند. اندازه و طراحی روسری به ماسکی که استفاده میکنید بستگی دارد. اگر پوشش سر خراب شود یا کثیف شود، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد و ممکن است بین 15 تا 40 دلار قیمت داشته باشد.
 • بالشتک های ماسک: یک بالشتک یا درج ماسک در داخل خود ماسک قرار میگیرد و به ایجاد احساس راحتی و مهر و موم محکم روی صورت شما کمک میکند. کوسن باید با ماسکی که استفاده میکنید مطابقت داشته باشد. بالشتک های ماسک معمولا بین 20 تا 60 دلار قیمت دارند.

قیمت سایر لوازم جانبی دستگاه سی پپ cpap چقدر است؟

برای اینکه CPAP شما به درستی کار کند، لوازم جانبی خاصی باید هر از چند گاهی تعویض شوند.

 • فیلتر هوا: دستگاه های CPAP از فیلتر برای حذف گرد و غبار و ذرات هوای ناخواسته استفاده میکنند. در حالی که برخی از فیلترها قابل جدا شدن و شستشو هستند، برخی دیگر یکبار مصرف هستند. دستورالعمل سازنده باید نشان دهد که هر چند وقت یکبار فیلتر را تمیز یا تعویض کنید. یک فیلتر یکبار مصرف معمولاً 5 دلار یا کمتر قیمت دارد.
 • لوله: شیلنگ یا لوله هوا را از دستگاه به ماسک میبرد. قیمت تعویض لوله استاندارد CPAP بسته به طول و نوع شلنگ بین 5 تا 35 دلار است. شیلنگ های مخصوص، مانند شیلنگ های گرم، ممکن است گران تر باشند.
 • رطوبت ساز: یکی از ویژگی های استاندارد در اکثر دستگاه های CPAP، مرطوب کننده ای است که رطوبت را به هوای تحت فشار اضافه میکند. اگر مخزن آب رطوبت ساز خراب شود، تعویض آن اغلب بین 20 تا 50 دلار قیمت دارد.

قیمت لوازم نظافت دستگاه سی پپ cpap چقدر است؟

بیشتر لوازم برای تمیز کردن دستگاه CPAP کمتر از 20 دلار است. تمیز نگه داشتن CPAP میتواند به شما اطمینان دهد که میکروب ها در دستگاه جمع نمیشوند و بر سلامت شما تأثیر منفی میگذارند.

همیشه باید دستورالعمل‌های موجود در دفترچه راهنمای کاربر در مورد تمیز کردن دستگاه خاص خود را به دقت دنبال کنید. سازنده ممکن است راهنمایی هایی در مورد نحوه جلوگیری از آسیب رساندن به دستگاه در حین تمیز کردن و تعداد دفعات شستشوی اجزای مختلف ارائه دهد.

بسته به دستگاه شما، لوازم تمیزکننده CPAP مختلفی وجود دارد که ممکن است بخواهید در دسترس داشته باشید.

 • دستمال مرطوب ماسک: این دستمال های یکبار مصرف کثیفی و آلودگی را از ماسک شما پاک میکند. یک ست دستمال مرطوب معمولاً 10 تا 20 دلار قیمت دارد.
 • صابون: صابون‌ها یا اسپری‌هایی که می‌توان برای تمیز کردن ماسک‌ها و لوله‌های CPAP استفاده کرد معمولاً ۵ تا ۱۰ دلار قیمت دارند.
 • برس لوله: یک برس لوله ای به شما امکان میدهد داخل شیلنگ را تمیز کنید. میتوانید انتظار داشته باشید که یک برس لوله یا چوب دستی 15 تا 30 دلار قیمت داشته باشد.
 • ضد عفونی کننده: اگر نیاز به ضد عفونی کردن قطعات دستگاه خود دارید، ضدعفونی کننده های تخصصی CPAP معمولاً 5 تا 25 دلار قیمت دارند.

در حالی که دستگاه‌های تمیزکننده CPAP وجود دارند که از گاز ازن یا نور UV استفاده می‌کنند، FDA این دستگاه‌ها را تأیید نکرده و نگرانی‌هایی را در مورد ایمنی و اثربخشی آنها مطرح کرده است.

آیا بیمه قیمت دستگاه سی پپ cpap را پوشش میدهد؟

بعضی از برنامه های بیمه، اغلب دستگاه CPAP را در صورتی که توسط پزشک برای آپنه خواب تجویز شده باشد، پوشش میدهند. با این حال، اینکه آیا یک دستگاه CPAP تحت پوشش قرار میگیرد و قیمت های پرداختی شما به جزئیات بیمه نامه درمانی شما بستگی دارد.

برای دریافت پوشش، ممکن است مجبور شوید مستنداتی در مورد نیاز خود به دستگاه CPAP ارائه دهید. همچنین ممکن است لازم باشد شواهدی ارائه دهید که نشان دهد به طور مداوم از دستگاه استفاده میکنید و از آن سود میبرید. با این اسناد، بیمه ممکن است به پوشش قیمت های لوازم جانبی کمک کند.

به یاد داشته باشید که داشتن پوشش بیمه ای تضمین نمیکند که مجبور نیستید برای دستگاه CPAP چیزی بپردازید. ممکن است بر اساس شرایط طرح بیمه خود مسئول قیمت های خاصی باشید.

عوامل موثر در پرداخت قیمت دستگاه سی پپ cpap توسط بیمه

 • فرانشیز: فرانشیز مبلغی است که باید قبل از اعمال پوشش بیمه پرداخت کنید.
 • بیمه متقابل: هنگامیکه بیمه شروع به پرداخت میکند، ممکن است همچنان مسئول درصدی از قیمت ها باشید که به عنوان بیمه مشترک شناخته میشود.
 • لوازم جانبی اختیاری: اگر می‌خواهید موارد خاصی را بیشتر تعویض کنید یا لوازم جانبی خاص را می‌خواهید، ممکن است مجبور شوید قیمت آنها را خودتان بپردازید.

برای برخی از ارائه دهندگان بیمه، شما با اجاره یک دستگاه CPAP شروع میکنید. پوشش در این مدت اجاره ارائه میشود و پس از مدت زمان مشخصی دستگاه مال شما میشود. در شرایط دیگر، یک ارائه دهنده بیمه ممکن است خرید اولیه یک دستگاه CPAP را پوشش دهد.

آیا شما باید تمام قیمت یک دستگاه CPAP را خودتان بپردازید؟

اگر بیمه یا طرح بیمه ای ندارید که حداقل پوشش را برای دستگاه CPAP ارائه میدهد، باید خودتان خرید دستگاه CPAP را در نظر بگیرید.

برای تهیه دستگاه CPAP، به نسخه پزشک نیاز دارید. پس از دریافت نسخه، میتوانید گزینه های خود را برای تهیه دستگاه بررسی کنید.

اگر یک طرح بیمه با پوشش CPAP قابل کسر بالا یا محدود دارید، ممکن است خرید دستگاه به تنهایی منطقی باشد. البته به خاطر داشته باشید که اگر از پوشش بیمه چشم پوشی کنید، مسئولیت تمام قیمت های اولیه و مکرر لوازم جانبی CPAP بر عهده شما خواهد بود و قیمت ها برای فرانشیز بیمه شما اعمال نمیشود.

ارزان ترین قیمت دستگاه سی پپ cpap چیست؟

ارزانترین راه واحدی برای خرید دستگاه CPAP وجود ندارد، اما چندین مرحله ممکن است به شما کمک کند تا کم قیمت ترین گزینه را پیدا کنید:

 • از پزشک خود لیستی از دستگاه های قابل قبول یا توصیه شده را بخواهید
 • با طرح بیمه خود در مورد میزان پوشش آنها برای هر یک از آن دستگاه ها بررسی کنید
 • درخواست مدارک از ارائه دهنده بیمه خود در مورد پوشش CPAP
 • از بیمه خود یا ارائه دهنده تجهیزات بپرسید که آیا یک طرح پرداخت در دسترس است تا مجبور به پرداخت یکباره نباشید
 • به دنبال آنلاین باشید تا ببینید قیمت خرید یک دستگاه توصیه شده توسط خودتان چقدر است

برای صرفه جویی در قیمت ، برخی از افراد به خرید یک دستگاه CPAP بازسازی شده فکر میکنند. اگرچه ممکن است ارزان‌تر باشد، اما اطلاع از کیفیت آن دستگاه برای شما دشوار است و در صورت معیوب بودن دستگاه ممکن است از گارانتی محافظتی برخوردار نباشید.

به طور کلی توصیه نمیشود که یک CPAP کارکرده را از افراد یا از طریق بازارهای آنلاین خریداری کنید، زیرا تشخیص اینکه دستگاه چقدر خوب کار میکند یا به درستی نگهداری شده است دشوار است.

آیا منابع دیگری برای پرداخت قیمت دستگاه سی پپ cpap در دسترس است؟

متأسفانه، قیمت های یک دستگاه CPAP و لوازم جانبی آن میتواند مانعی برای درمان آپنه خواب باشد. اگر نگران این هستید که مشکلات مالی ممکن است مانع از دریافت CPAP شود، با منابع مختلف کمک تماس بگیرید، از جمله:

 • اگر پزشک شما در بیمارستان یا سایر بخش های پزشکی گروهی کار میکند، مطب پزشک یا بخش کمک های مالی
 • اداره بهداشت
 • سازمان‌های غیرانتفاعی محلی، منطقه‌ای یا ملی با تمرکز بر سلامت عمومی
 • انجمن آپنه خواب که برنامه ای برای ارائه لوازم جانبی CPAP با قیمت تخفیف دارد

هر آنچه که باید در مورد قیمت دستگاه سی پپ cpap بدانید

هنگام شروع درمان CPAP، مهم است که دستگاهی تهیه کنید که برای شما کار کند. این مقاله به شما کمک میکند تا در هنگام خرید دستگاه CPAP به شما کمک کند تا بتوانید درمان CPAP خود را شروع کنید. همچنین در مورد اینکه آیا باید از طریق بیمه اقدام کنید یا دستگاه خود را به صورت آنلاین سفارش دهید، و چه لوازم جانبی موجود است، بحث خواهیم کرد.

پس از اینکه همسرم به پزشکم گفت که من مشکل خروپف دارم، مبتلا به آپنه انسدادی خواب (OSA) تشخیص داده شدم. دکتر دستور داد یک مطالعه خواب انجام شود و نتایج نشان داد که آپنه انسدادی خفیف خواب داشتم. مانند بسیاری از شما، درمان توصیه شده برای OSA من شروع استفاده از دستگاه CPAP بود . برای اکثر مردم، صحبت با پزشک اولین قدم مهم است. برای تهیه دستگاه CPAP، ابتدا باید نسخه آن را دریافت کنید. در ادامه به نسخه ها خواهیم پرداخت.

 

چگونه برای اطلاع از قیمت دستگاه سی پپ cpap نسخه دریافت کنیم؟

قبل از اینکه بتوانید یک دستگاه CPAP بخرید، باید از یک متخصص پزشکی نسخه ای بگیرید که مشخص میکند چه نوع دستگاهی را باید تهیه کنید. همچنین مشخص میکند که چه فشاری برای درمان آپنه خواب مورد نیاز است. گرفتن نسخه به سادگی رفتن به مطب دکتر و درخواست نسخه نیست. دستگاه CPAP یک دستگاه پزشکی تخصصی است و پزشک برای شروع باید یک مطالعه خواب انجام دهد تا بداند آیا شما حتی آپنه خواب دارید یا خیر.

یک مطالعه خواب موارد زیر را اندازه گیری میکند:

 • ضربان قلب
 • نفس كشيدن
 • سطح اکسیژن خون
 • چند بار در شب نفس کشیدن را متوقف میکنید
 • چند بار در شب از خواب بیدار میشوید

اگر نتایج مطالعه خواب نشان دهد که شما مبتلا به آپنه خواب هستید، یک دوره درمانی را تجویز میکنند که ممکن است با دستگاه CPAP انجام شود. پزشک همچنین میتواند درمان BiPAP ، وسایل خوراکی یا جراحی را تجویز کند .

 

نحوه انتخاب سازنده دستگاه CPAP برای تعیین قیمت دستگاه سی پپ cpap

وقتی یک دستگاه CPAP را از طریق بیمه خود دریافت میکنید، نمیتوانید سازنده دستگاه CPAP یا ویژگی های خاصی را که میخواهید انتخاب کنید. درست مانند شرکت‌های خودروسازی خاص از نظر رضایت کلی، کیفیت ساخت یا ارزش دلار، تولیدکنندگان CPAP نیز همین مسیر را دنبال می‌کنند.

برخی از برندهای برتر دستگاههای CPAP امروزه ResMed، 3B Medical، Fisher & Paykel، Somnetics، Philips Respironics و Human Design Medical (HDM) هستند. بسیاری از نام ها در فضای دستگاه CPAP در پی همه گیری COVID-19 و کمبود CPAP متعاقب آن تغییر کرده اند . در اینجا یک تفکیک سریع از هر سازنده و آنچه میتوانید از محصولات آنها انتظار داشته باشید آورده شده است:

قیمت دستگاه سی پپ cpap ResMed :

 ResMed به عنوان پیشرو در نوآوری در نظر گرفته میشود و به طور مداوم محصولات با کیفیت بالا تولید میکند که مورد پسند مصرف کنندگان قرار میگیرد. محصولات ResMed جزو بهترین ها در این تجارت هستند و بسیاری از مردم به کیفیت ResMed قسم میخورند. دستگاههای ResMed جزو گران‌ترین دستگاهها هستند، اما اکثر مشتریان متوجه می‌شوند که محصولاتشان ارزش پول را دارد.

قیمت دستگاه سی پپ cpap BMC Medical :

دستگاه سی پپ بی ام سی bmc دارای کلیه ویژگی های یک دستگاه پیشرفته است که به راحتی و کارآمد عمل میکند. شامل طیف گسترده ای از ویژگی ها از قبیل روشن / خاموش کردن خودکار ، فن آوری تنظیم خودکار ، تنظیم ارتفاع خودکار ، جبران نشت و رطوبت ساز و تحویل فشار مطلوب را در حین وقایع است.

قیمت دستگاه سی پپ cpap Fisher & Paykel :

 Fisher & Paykel سازنده دستگاههای Icon & Sleepstyle CPAP است و در ساخت محصولاتی که به همان اندازه که استفاده از آن‌ها ساده و نوآور هستند، سرآمد هستند. آنها سازنده ماسک محبوب Simplus هستند و تعداد زیادی ماسک با طرح های منحصر به فرد دارند که نیازهای خاص را برطرف میکنند. از نظر قیمت، آنها مارک گران تری هستند، اما مردم واقعا از سطح کیفیت لذت میبرند.

قیمت دستگاه سی پپ cpap Human Design Medical

سازندگان سری Z1 و Z2 دستگاههای CPAP، Human Design Medical دستگاههای ارزان‌تری را با تاکید بر سفر و به حداقل رساندن صدای دستگاه تولید می‌کند. مشتریان به ویژه از Z2 Auto متعجب و تحت تاثیر قرار گرفته اند و این شرکت را به دلیل ارائه محصولی مقرون به صرفه و در عین حال باکیفیت ستایش میکنند.

قیمت دستگاه سی پپ cpap lowenstein:

lowenstein در حال حاضر سری دستگاههای PRISMA را تولید می‌کند و مدتی است که در دسترس بوده است. به نظر می‌رسد که مردم خط دستگاههای مسافرتی کوچک‌تر را دوست دارند و تعهد آنها به کوچک‌تر کردن و آسان‌تر کردن CPAP در محصولاتشان آشکار است. از نظر قیمت، آنها عمدتاً در انتهای طیف متوسط ​​​​به پایین هستند.

قیمت دستگاه سی پپ cpap Philips Respironics

سابقاً بزرگترین تولید کننده دستگاه های CPAP، Philips Respironics خط دستگاه های DreamStation را علاوه بر خط بسیار محبوب ماسک های DreamWear تولید میکرد . تلاش های تولید در سال 2022 عمدتاً بر اصلاح دستگاه آلات مشتریان متاثر از فراخوان CPAP 2021 متمرکز شده است . انتظار نمیرود فیلیپس قبل از سال 2023 به تولید عادی خود بازگردد.

قیمت دستگاه سی پپ cpap Drive/DeVilbiss:

 DeVilbiss دستگاههای با نام تجاری IntelliPAP را تولید کرد که محبوب بود، اگرچه ماسک‌های CPAP آن‌ها این روزها رایج‌تر است. از نظر قیمت، دستگاههای آن‌ها تا حدودی ارزان‌تر هستند و ماسک‌هایشان هم همینطور. متأسفانه، DeVilbiss از دسامبر 2021 دیگر دستگاه های CPAP را تولید نمیکند.

مانند هر خرید بزرگ، خواندن نظرات کمک میکند. نظرات مشتریان چیزهای زیادی در مورد دستگاه به شما میگوید، و انجمن ها مملو از نظرات و بینش های عالی از اعضای باتجربه جامعه CPAP است!

 

عوامل موثر بر قیمت دستگاه سی پپ cpap مسافرتی

مگر اینکه 100% مطمئن باشید که هرگز در تختی غیر از تخت خود نخواهید خوابید، فاکتور قابل حمل بودن چیزی است که باید هنگام خرید دستگاه CPAP در نظر بگیرید. اگر بخش زیادی از زندگی خود را در جاده سپری میکنید، یک دستگاه CPAP مسافرتی با طراحی خاص ممکن است پاسخگو باشد.

حتی اگر اغلب سفر نمی‌کنید، همیشه موقعیت‌هایی پیش می‌آید که باید دستگاه خود را به محیط‌های خواب جدید بیاورید. دستگاه ی که سبک و قابل حمل باشد بهتر از یک دستگاه بزرگ، حجیم و سنگین است. اکثر دستگاه‌های مدرن CPAP سبک وزن هستند و برخی حتی با کیف حمل عرضه می‌شوند، بنابراین این امکان وجود دارد که بتوانید یک دستگاه بسیار قابل حمل پیدا کنید، حتی اگر در لیست دستگاههای مسافرتی قرار نگیرد. تنها چیزی که لازم است توجه به وزن و یافتن وزنی است که متناسب با نیاز شما باشد.

 

چرا مرطوب کننده بر قیمت دستگاه سی پپ cpap موثر است؟

همه دستگاه‌های CPAP یک مرطوب‌کننده داخلی یا افزودنی ارائه نمی‌دهند ، اما این یک لوازم جانبی مهم است که باید توسط هر کسی که به دنبال راحت‌ترین تجربه ممکن است در نظر گرفته شود. هنگامی که درمان با CPAP را شروع میکنید، ممکن است فکر نکنید که به مرطوب کننده نیاز دارید. در واقع، اولین باری که از دستگاه هم استفاده کردم، آب در آن ریختم. پسر، وقتی برای اولین بار از مرطوب کننده استفاده کردم شگفت زده شدم؟

متوجه شدم که در اثر استفاده از دستگاهم دچار خشکی شدید دهان نشدم و تفاوت به اندازه روشنایی و تاریکی چشمگیر بود. به زودی متوجه شدم که دستگاه مرطوب کننده از خشک شدن مجاری بینی و دهان شما در طول استفاده از CPAP جلوگیری میکند. مرطوب کننده ها همچنین به کاهش احتمال خونریزی بینی، عفونت های بینی یا سایر عوارض جانبی رایج تر CPAP کمک میکنند .

یک دستگاه مرطوب‌کننده که از دستگاه اصلی CPAP جدا می‌شود، هنگام سفر مفید است، زیرا کاربر می‌تواند بخش مرطوب‌کننده اغلب حجیم را برای یک یا دو شب در خانه ترک کند. برای من، هنگام استفاده از دستگاه CPAP، مرطوب کردن یک امر ضروری است.

 

قیمت دستگاه سی پپ cpap آرام زیر 30 دسی بل را پیدا کنید

بله، زمانی که از دستگاه CPAP استفاده می‌کنید می‌خوابید، اما در وهله اول باید بتوانید به خواب بروید. و هرکسی که با او یک تخت مشترک داشته باشید مطمئناً از دستگاه CPAP با سطح سر و صدای کم قدردانی خواهد کرد. میتوانید رتبه نویز را در بخش مشخصات برای هر دستگاه CPAP بیابید و عدد جادویی که باید در نظر داشته باشید 30 است.

هر واحدی که دارای 30 دسی بل یا کمتر باشد، در چیزی که به طور کلی به عنوان “سطح نجوا” نامیده میشود، کار میکند. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید هنگام ارزیابی نویز در نظر داشته باشید:

 • حتی فقط چند دسی بل بالاتر از علامت 30 میتواند نشان دهنده یک دستگاه پر سر و صدا باشد.
 • یک دستگاه CPAP در محدوده 25-28 دسی بل یک دستگاه فوق العاده آرام است.

 

در مورد ویژگی Ramp-up و قیمت دستگاه سی پپ cpap بیاموزید

وقتی برای اولین بار استفاده از دستگاه CPAP را شروع کردم، عادت کردن به فشار را بسیار سخت دیدم. من جلسه ای را در مطب دکتر به یاد می آورم که وقتی او در مورد ویژگی سطح شیب دار دستگاه من به من گفت، آماده تسلیم شدن بودم. ویژگی رمپ چیست؟ این توانایی دستگاه CPAP است که با کمترین فشار شروع به کار کند، و به تدریج، در طی 45 دقیقه یا بیشتر، به فشار توصیه شده برای درمان CPAP برسد.

توصیه به استفاده از ویژگی رمپ کمک بزرگی بود و یکی از دلایل موفقیت درمان من بود. وقتی دستگاه با فشار کم روشن میشود، به سختی متوجه آن خواهید شد. هنگامی که به خواب میروید، دستگاه به فشار توصیه شده افزایش مییابد. به این ترتیب، قبل از اینکه به طور معمول متوجه فشار شوید، خواب هستید.

بیشتر دستگاههای CPAP موجود دارای ویژگی رمپ هستند و امروزه در بازار رایج‌تر شده است.

 

ویژگی های ضبط هوشمند داده ها در قیمت دستگاه سی پپ cpap را در نظر بگیرید

دستگاههای مدرن CPAP که شامل برخی از ویژگی‌های ضبط داده‌های داخلی هستند، کاربر را قادر می‌سازد تا “مطالعات خواب” موقت خود را در خانه انجام دهد. این اطلاعات مرتبط و مهمی را که در طول چرخه خواب بیمار جمع آوری شده است، ارائه میدهد. برخی فقط اطلاعات اولیه را ثبت میکنند – مانند مدت زمان خواب فرد یا مدت زمان استفاده از دستگاه. دیگران خوانش های مفصلی مانند:

 • نرخ نشت
 • تغییرات فشار
 • حوادث آپنه
 • قسمت های خروپف و موارد دیگر.

برخی از دستگاه‌های CPAP این داده‌ها را از طریق Wi-Fi یا بلوتوث به دستگاهی ارسال می‌کنند، در حالی که برخی دیگر داده‌ها را روی کارت حافظه ضبط می‌کنند تا از طریق رایانه تجزیه و تحلیل شوند.

برای برخی از محبوب‌ترین دستگاهها، یک برنامه قابل دانلود خواهید داشت که می‌توانید از آن برای بررسی خواب خود استفاده کنید. برای دستگاه من، برنامه به من میگوید که چه مدت از آن استفاده کرده ام. چند بار انسداد را تجربه کردم. و اینکه آیا ماسک من چکه میکند.

همه اینها بسیار کمک کننده است. اگر ببینم که در طول شب گرفتگی های زیادی داشتم، به من میگفت که چیزی درست نیست و با پزشکم مشورت کنم. همچنین میتواند به من کمک کند برخی از مشکلاتی را که ممکن است با خواب در خانه داشته باشم برطرف کنم.

 

هزینه و قیمت دستگاه سی پپ cpap چقدر است؟

خرید دستگاه CPAP در بازار نقدی (مانند خرید از wmed.ir یا سایر خرده‌فروشان آنلاین) کمتر از هزینه‌ای که از طریق شرکت بیمه می‌پردازد، هزینه خواهد داشت. قیمت دستگاه سی پپ cpap نیز در طول سال متفاوت است، زیرا دستگاه ها به فروش میرسند و خاموش میشوند، اما به طور کلی:

 • یک دستگاه CPAP اساسی ترین دستگاه از این سه نوع است و قیمت دستگاه سی پپ cpap آن بین 500 تا 1000 دلار است.
 • دستگاه های APAP پیچیدگی بیشتری دارند و قیمت دستگاه سی پپ cpap اتوماتیک بین 800 تا 1500 دلار قیمت دارند
 • دستگاه های BiPAP پیچیده ترین هستند و قیمت آنها بین 1300 تا 2600 دلار است.

قیمت دستگاه سی پپ cpap بین مدل‌های مختلف دستگاه‌های دارای نوسانات زیادی است، زیرا دستگاه‌های مختلف ویژگی‌های متفاوتی دارند. تفاوت زیادی در درجه پیچیدگی بین دستگاه ی با قیمت 300 دلار و دستگاه ی با قیمت 1000 دلار وجود دارد. همانطور که تقریباً در مورد هر محصولی صدق میکند، شما آنچه را که برای آن هزینه میکنید دریافت میکنید و بهترین دستگاه های CPAP جزو گران ترین ها هستند.

 

از کجا میتوان قیمت دستگاه سی پپ cpap دانست و خریداری کرد؟

بسیاری از افرادی که برای درمان آپنه خواب تازه کار هستند ممکن است متوجه نباشند که گزینه هایی برای شروع درمان CPAP دارند. ممکن است به نظر برسد که تنها گزینه این است که از طریق شرکت بیمه خود برای تهیه دستگاه CPAP بروید. اما گزینه های دیگری نیز وجود دارد!

می‌توانید از یک فروشگاه محلی CPAP دیدن کنید، اما ممکن است انتخاب را کم پیدا کنید.

یکی از بهترین راه ها برای تعیین و دریافت قیمت دستگاه سی پپ cpap  سفارش آنلاین است .

در آنجا شما این فرصت را خواهید داشت که کیفیت و نوع دقیق دستگاهی را که برای درمان خود نیاز دارید، دریافت کنید، و گرفتار تشریفات و مقررات بیمه نشوید. بدانید اگر یک دستگاه مسافرتی میخواهید، میتوانید یک دستگاه CPAP مسافرتی تهیه کنید . شما اگر یک دستگاه پیشرفته می‌خواهید، می‌توانید آن را تهیه کنید. حالا اگر رطوبت داخلی میخواهید، میتوانید آن را نیز دریافت کنید. تا زمانی که نسخه شما نیاز به آن دارد، میتوانید آن را سفارش دهید.

وقتی بیمه می‌شوید، دستگاه را انتخاب می‌کنند و ماسکی را که فکر می‌کنند بهترین کار را می‌کنند به شما می‌دهند. شما در مورد نوع دستگاه ی که میگیرید حرف کمی دارید. از آنجایی که شرکت بیمه چه یک دستگاه عالی یا یک دستگاه متوسط ​​​​داشته باشید یکسان بازپرداخت میکند، آنها انگیزه کمی برای ارائه دستگاه با بالاترین کیفیت به شما دارند.

آنها دستگاه ی را به شما میدهند که برای آنها کار میکند. بهترین راه این است که دستگاهی را تهیه کنید که برای شما کار میکند. به همین دلیل است که بازار نقدی دستگاههای CPAP در دهه گذشته به سرعت رشد کرده است. مشتریان متوجه میشوند که مجبور نیستند مصالحه کنند.

قیمت دستگاه سی پپ cpap از بازار آنلاین

هنگامی که یک دستگاه CPAP را از طریق بازار نقدی آنلاین دریافت میکنید، در هزینه های اجاره نیز صرفه جویی خواهید کرد. به طور معمول، هنگامی که یک دستگاه CPAP را از شرکت بیمه خود دریافت میکنید، در واقع آن را اجاره میکنید. اگر دوره ای را پشت سر میگذارید که از دستگاه استفاده نمیکنید، شرکت بیمه میتواند آن را از شما بگیرد. این امکان پذیر است زیرا شرکت بیمه قادر است آمار استفاده از دستگاه را از طریق مودم روی دستگاه نظارت کند.

اگر متوجه کاهش یا توقف استفاده شوند، بسیاری از بیمه‌گران دیگر بخشی از اجاره خود را پوشش نمی‌دهند و از شما می‌خواهند دستگاه را پس بگیرید. هنگام خرید یک دستگاه در بازار نقدی، خرده‌فروش داده‌های حاصل از آن را ردیابی یا گزارش نمی‌کند. این یکی دیگر از دلایل خرید آنلاین است که ممکن است اکثر افراد از آن اطلاعی نداشته باشند.

فراموش نکن! دستگاه‌های CPAP ماسک ندارند، بنابراین در صورت نیاز، «انواع مختلف ماسک‌های CPAP» ما را بخوانید تا بهترین تصمیم را بگیرید!

——————————————————————————————————————————————————————————————————-

7 اشتباه رایج هنگام تعیین قیمت دستگاه سی پپ cpap

افرادی که از درمان آپنه خواب رنج میبرند برای جلوگیری از خروپف و تنفس طبیعی در شب به دستگاه های CPAP یا BiPAP نیاز دارند.

“CPAP” مخفف “Continuous Positive Airway Pressure” و “BiPAP” مخفف “Bilevel Positive Airway Pressure” است.

هر دو تجهیزات بیمارستانی هستند که برای درمان شرایط جدی خروپف استفاده میشوند. عضلات زبان و گلو در هنگام خواب آرام میشوند، گاهی اوقات راه هوایی را به طور جزئی یا کامل میبندند. این باعث خروپف شما میشود و در نهایت منجر به آپنه خواب میشود.

محصولات آپنه خواب مانند دستگاه های CPAP و BiPAP با فشار دادن هوای تحت فشار به گلو و ریه ها کار میکنند.

هوای تحت فشار راه هوایی را باز نگه میدارد و به کاربر اجازه میدهد در شب به طور طبیعی نفس بکشد.

اما آیا هر دو دستگاه آپنه خواب وظایف یکسانی را انجام میدهند؟ آیا تمایزی وجود دارد؟ بیایید دریابیم.

تفاوت بین قیمت دستگاه سی پپ CPAP و BIPAP

تمایز اولیه بین تجهیزات BiPAP و CPAP این است که دستگاه های BiPAP فشار هوای دو سطحی را ارائه میدهند.

این بدان معناست که شما میتوانید دو تنظیم فشار هوا داشته باشید: تنفس (تنظیم دمی یا IPAP) و بازدم (فشار بازدمی یا EPAP).

این تفاوت گاهی اوقات به عنوان ” گرادیان فشار” نامیده میشود.

از مزایای استفاده از دستگاه CPAP و BiPAP میتوان به کاهش فشار خون، خواب بهتر، انرژی بیشتر و کاهش خطر مرگ یا سکته در هنگام خواب اشاره کرد.

از این رو، هنگام تصمیم گیری برای خرید، بهتر است اشتباهی را انتخاب نکنید.

در این پست، ما به عواملی میپردازیم که باید هنگام خرید آنلاین دستگاه BiPAP و CPAP در نظر گرفته شوند تا دستگاه آپنه خواب مناسب را برای نیازهای درمانی خاص خود انتخاب کنید.

علاوه بر قیمت دستگاه سی پپ CPAP/BIPAP چگونه کار میکند؟

یک درمان رایج برای آپنه انسدادی خواب، درمان فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP) است.

دستگاه CPAP از یک شیلنگ متصل به یک ماسک یا قطعه دماغه استفاده می‌کند تا فشار هوای ثابت و ثابتی را ارائه دهد تا به شما کمک کند هنگام خواب نفس بکشید.

اگر سطح اکسیژن شما پایین است و متخصص خواب شما به این نتیجه رسیده است که برای درمان آپنه خواب خود به فشار هوای قوی تری نیاز دارید، یک دستگاه BiPAP ممکن است مفید باشد.

به دلیل فشار بازدمی کمتر، بسیاری از بیمارانی که به فشار هوای بیشتری نیاز دارند، راحتی BiPAP را ترجیح میدهند.

بازدم در برابر فشار زیاد هوا میتواند دشوار باشد و خوابیدن یا به خواب رفتن را دشوار کند. این نبرد دیگر با دستگاه BiPAP سخت نیست.

وقتی صحبت از درمان PAP به میان میآید، چیزی به نام بهترین درمان وجود ندارد. همه چیز به این بستگی دارد که کدام یک برای شما بهترین است.

همیشه بهتر است با مشاور خواب خود در مورد اینکه کدام محصول آپنه خواب برای درمان موفقیت آمیز شرایط خروپف شما مفید است، مشورت کنید.

اگر هنوز در مورد اینکه کدام محصول را بخرید با مشکل مواجه هستید، در اینجا هفت اشتباه رایجی که باید هنگام خرید دستگاه آپنه خواب مناسب اجتناب کنید، آورده شده است.

 

 7 اشتباه رایجی که هنگام خرید و قیمت دستگاه CPAP/BIPAP باید از آنها اجتناب کنید:

 

خرید دستگاه آپنه خواب به این دلیل که دوست شما از آنها استفاده میکند

همه در حال خرید و قیمت دستگاه سی پپ cpap هستند، من هم باید آن را داشته باشم؟ نه! فقط به این دلیل که دوستان شما یا همه اطرافیان خرید میکنند، خرید نکنید.

در عوض، به دنبال یک ارائه دهنده تجهیزات حرفه ای با به روزترین نرم افزار و سخت افزار آپنه باشید تا متخصص خواب شما بتواند پیشرفت شما را پیگیری کند.

این عوامل برای تعیین اثربخشی درمان شما و درصد موفقیت انطباق بسیار مهم هستند.

خرید و تعیین قیمت دستگاه سی پپ cpap بدون انجام تست مطالعه خواب

فقط به طور تصادفی وارد یک مغازه نشوید و قیمت  یک دستگاه سی پپ cpap پرسیده بخرید و خودتان از آن مراقبت کنید.

به شما گفته شده است که به مطالعه خواب نیاز دارید تا در مورد نحوه خواب و نحوه انسداد راه هوایی خود بیشتر بدانید.

توصیه میشود که تحقیقات خود را در یک مرکز خواب انجام دهید.

عدم درخواست از پزشک برای تجویز و قیمت دستگاه سی پپ cpap همراه با تنظیمات فشار مورد نیاز

همیشه به پزشک مراجعه کنید و بر اساس علائم و نشانه های خود و سابقه خواب معاینه شوید.

اگر امکان پذیر باشد، اطلاعات سابقه خواب شما میتواند توسط شخصی که تخت یا خانه شما را به اشتراک میگذارد ارائه کند.

ارزیابی ممکن است شامل نظارت شبانه بر تنفس و سایر سیستم های فیزیولوژیکی در یک مرکز خواب باشد.

استفاده از ماسک آپنه خواب استفاده شده توسط شخص دیگری

هرگز از ماسک CPAP که قرض گرفته شده یا قبلا استفاده شده است استفاده نکنید.

به احتمال زیاد با انواع میکروب ها آلوده شده است. حتی اگر استریل باشد، ممکن است مناسب نباشد زیرا به طور گسترده شناخته شده است که تناسب ماسک برای موفقیت کاربر CPAP بسیار مهم است.

این قانون برای لوازم جانبی CPAP مانند روسری، تکیه گاه چانه و لوله نیز اعمال میشود.

خرید ماسک و قیمت دستگاه سی پپ cpap با اندازه یا سبک اشتباه

دستگاه CPAP برای کمک به مشکلات خواب در نظر گرفته شده است. در نتیجه، توجه و اطمینان از مناسب بودن اندازه ماسک CPAP برای موفقیت درمان بسیار مهم است.

بررسی کنید که ماسک شما به درستی جا بیفتد. نشت ماسک ممکن است باعث خشک شدن بینی شما شود. اگر مجبور باشید بند ها را اغلب برای جلوگیری از نشت هوا تنظیم کنید، ماسک به درستی جا نمیشود.

یک دستگاه CPAP با یک مرطوب کننده گرم که به دستگاه فشار هوا متصل میشود بهتر است.

استفاده نکردن از دستگاه CPAP هر شب

شایع ترین مشکل CPAP این است که بیماران هر شب از دستگاه استفاده نمیکنند.

از طرف دیگر، اگر ماسک ناخوشایند شود، ممکن است در طول شب ماسک را بردارید. حتی اگر یک شب از آن استفاده نکنید، روز بعد خسته خواهید شد.

اگر میخواهید به هر دلیلی استفاده از CPAP را قطع کنید، با پزشک خود صحبت کنید.

برای پیگیری پیشرفت درمان خود به پزشک یا متخصص خواب مراجعه نکنید

اگر علائمی مانند خروپف یا خستگی در طول روز را تجربه کرده اید، یک قرار ملاقات با پزشک مراقبت های اولیه خود تنظیم کنید.

ممکن است پزشک شما را به یک متخصص خواب توصیه کند که ممکن است پس از انجام معاینه شما را از نظر OSA یا سایر مشکلات خواب ارزیابی کند.

یک متخصص خواب چندین آزمایش انجام میدهد تا مشخص کند چه چیزی باعث مشکلات خواب شما میشود.

پس از تشخیص، پزشک می‌تواند راه‌حل‌هایی را برای کمک به خواب بهتر شما پیشنهاد کند.

مدیریت و درمان و قیمت با دستگاه سی پپ cpap

درجه علائم شما انتخاب های درمانی برای آپنه خواب را تعیین میکند.

درمان‌های طبیعی مانند کاهش وزن یا تنظیم وضعیت خواب ممکن است در صورت خفیف بودن علائم، تسکین دهند.

اگر آپنه خواب متوسط ​​تا شدید دارید، ممکن است به درمان پیچیده نیاز داشته باشید.

هر حرفه ای، مانند یک متخصص ریه، یک متخصص گوش و حلق و بینی، یک پزشک مراقبت های اولیه (PCP)، یا یک درمانگر تنفسی، میتواند کمک کند.

اگر پزشک شما آن را توصیه کند، باید یک تست مطالعه خواب انجام دهید.

دستورالعمل های پزشک خود را برای مصرف دارو یا استفاده از تجهیزات آپنه خواب دنبال کنید.

از ابزار به طور مکرر با یک ماسک متناسب با اندازه مناسب استفاده کنید.
فیلتر دستگاه خود را مرتب تمیز کنید و از تمیز و بهداشتی بودن ماسک اطمینان حاصل کنید.

نتیجه قیمت دستگاه سی پپ cpap

با پزشک خود و ارائه دهنده CPAP مشورت کنید تا ماسک و دستگاه بهینه را برای خود بیابید.

مراجعه منظم به پزشک خواب برای عیب یابی مشکلات و تنظیم تنظیمات در صورت لزوم ضروری است.

با گذشت زمان، تنظیمات مناسب را کشف کرده و با ماسک آشنا میشوید.

CPAP میتواند سلامت و کیفیت زندگی شما را با صرف زمان و تلاش بهبود بخشد.

فروشگاه تجهیزات پزشکی موج بهترین دستگاه CPAP آنلاین را با قیمت های مقرون به صرفه دارد.

انواع زیادی از دستگاه های CPAP و سایر تجهیزات پزشکی را به صورت آنلاین با بهترین قیمت خریداری کنید. همین الان سفارش خود را ثبت کنید

 

سوالات متداول قیمت دستگاه سی پپ cpap

علائم/علائم هشدار دهنده آپنه خواب چیست؟

مشکل در به خواب رفتن، خشکی دهان، احساس ضعف یا خستگی همیشه، خروپف با صدای بلند و غیره از شایع ترین علائم آپنه خواب هستند.

BiPAP چیست؟

برخی از شرایط پزشکی ممکن است تنفس را دشوار کند. در چنین شرایطی، فشار دوسطحی مثبت راه هوایی ممکن است مفید باشد. گاهی اوقات به آن “BiPAP” یا “BPAP” نیز گفته میشود. این نوعی ونتیلاتور است که وسیله ای است که به تنفس کمک میکند.

CPAP چیست؟

درمان فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP) یک درمان محبوب برای آپنه خواب است. دستگاه CPAP از یک شیلنگ متصل به یک ماسک یا قطعه دماغه استفاده میکند تا فشار هوای مداوم و ثابتی را فراهم کند تا به شما در تنفس هنگام خواب کمک کند.

قیمت قطعاتی که با دستگاه سی پپ cpap عرضه میشوند چیست؟

شما باید با اجزای دستگاه خود آشنا باشید. آنها به شرح زیر است:

 • ماسک بینی، ماسک صورت، یا پلاگ بینی
 • موتور دستگاه که هوا را به داخل لوله پمپ میکند
 • لوله ای که موتور دستگاه را به ماسک یا دوشاخه متصل میکند.
 • سایر عملکردهای دستگاه شما، مانند یک مرطوب کننده گرم، ممکن است در دسترس باشد.

چگونه برای استفاده و قیمت دستگاه سی پپ cpap آماده شوم؟

اگر به دنبال خرید دستگاه برای مصارف خانگی هستید، باید با متخصصی که تجهیزات پزشکی خانگی را ارائه میدهد مشورت کنید.

این فرد میتواند به شما در تعیین اینکه کدام نوع دستگاه برای نیازهای شما مناسب است کمک کند.

آنها همچنین میتوانند نحوه و زمان تمیز کردن ماسک ها، لوله ها و سایر اجزای دستگاه را به شما آموزش دهند.

اگر قبل از تصمیم گیری در مورد ماسک مورد علاقه خود، انواع مختلفی از ماسک ها را آزمایش کنید، مفید خواهد بود.

در طول استفاده از CPAP چه اتفاقی میافتد؟

هنگامی که از CPAP استفاده میکنید، هنگام دم و بازدم فشار هوای مثبت دریافت میکنید. با این حال، وقتی نفس می‌کشید، فشار هوای بیشتری دریافت می‌کنید.

این تنظیم با سایر انواع هواکش ها متمایز است. شما از ماسک یا پلاگ های بینی متصل به دستگاه تنفس مصنوعی استفاده میکنید.

این گجت هوای تحت فشار را وارد ریه های شما میکند. آن را “تهویه با فشار مثبت” مینامند زیرا این ابزار از فشار هوا برای گسترش ریه های شما استفاده میکند.


 • برای آپنه انسدادی خواب نسخه دریافت کنید
 • پوشش بیمه سلامت را بررسی کنید
 • یک فروشنده سی پپ را پیدا کنید
 • لوازم جانبی سی پپ خود را در نظر بگیرید

افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب (OSA) در هنگام خواب به دلیل مسدود شدن راه های هوایی در تنفس مشکل دارند. در حالی که OSA نسبتاً رایج است، میتواند عواقب جدی مانند خواب آلودگی در طول روز، کاهش بهره وری کار و بیماری های قلبی عروقی داشته باشد. خروپف با صدای بلند و عدم احساس استراحت در روز بعد ممکن است به آپنه خواب اشاره کند. عوامل خطر OSA شامل اضافه وزن، احتقان بینی، سیگار کشیدن و مصرف الکل است.

درمان فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP) اغلب برای OSA تجویز میشود و میتواند یک درمان بسیار موثر باشد. در طول درمان سی پپ ، یک دستگاه کوچک هوای تحت فشار را از طریق یک لوله و ماسک پمپ میکند تا به باز نگه داشتن راه های هوایی شما کمک کند.

اگر برای آپنه خواب شما درمان سی پپ تجویز شده است، باید بر اساس توصیه های پزشک یک دستگاه سی پپ خریداری کنید. ما در مورد چگونگی پیدا کردن و خرید یک مدل مناسب بحث خواهیم کرد. ما همچنین پوشش بیمه و لوازم جانبی CPAP را بررسی خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم از درمان خود بیشترین بهره را ببرید.

برای تعیین قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap خواب نسخه دریافت کنید

دستگاه CPAP را فقط میتوان با نسخه پزشک یا متخصص خواب خریداری کرد. اگر مشکوک به آپنه خواب هستید، با تیم مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید تا برنامه ای برای تشخیص ارائه کنند.

روش های تشخیص OSA

آپنه انسدادی خواب با استفاده از یک مطالعه خواب تشخیص داده میشود که ضربان قلب، سطح اکسیژن خون، الگوهای تنفسی و دفعات توقف تنفس یا بیدار شدن در طول شب را ارزیابی میکند. همانطور که از نام آن پیداست، داده ها در هنگام خواب اندازه گیری میشوند.

دو نوع مطالعه خواب برای تشخیص OSA استفاده میشود: پلی سومنوگرافی شبانه (PSG) و تست آپنه خواب در خانه.

 • تست پلی سومنوگرافی شبانه (PSG) و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap:
  این مطالعه در بیمارستان یا مرکز خواب انجام میشود. این شامل استفاده از حسگرهای مختلف برای اندازه گیری تنفس و ضربان قلب، سطح اکسیژن، امواج مغزی، و حرکات چشم و پا در هنگام خواب است. اگر این آزمایش منجر به تشخیص آپنه خواب شود، مطالعه تیتراسیون CPAP معمولاً مرحله بعدی است. این شبیه به PSG است با این تفاوت که وقتی از دستگاه سی پپ استفاده میکنید، یک تکنسین خواب بر روی علائم حیاتی شما نظارت میکند. هدف تعیین کمترین فشار مورد نیاز برای جلوگیری از انسداد راه های هوایی است.
 • تست آپنه خواب در خانه و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap:
  تست آپنه خواب در خانه اطلاعات مشابهی را با PSG جمع آوری میکند اما در راحتی در خانه شما انجام میشود. این آزمایش شامل استفاده از یک مانیتور کوچک برای ثبت الگوهای تنفس، سطح اکسیژن و ضربان قلب شما است. نتایج باید شامل نمره شدت OSA شما باشد که به عنوان شاخص آپنه-هیپوپنه (AHI) نیز شناخته میشود. این امتیاز بر اساس تعداد آپنه شما یا تعداد دفعات توقف تنفس در ساعت است. هنگامی که این امتیاز را به دست آوردید، احتمالاً مرحله بعدی مطالعه تیتراسیون سی پپ خواهد بود. تست‌های خانگی نمی‌توانند همان عمق اطلاعات را به عنوان تست PSG ارائه دهند، اما گزینه‌ای کم‌هزینه هستند.

چه کسی میتواند دستگاه سی پپ را تجویز کند؟

چه در آزمایشگاه خواب تشخیص داده شود یا یک مطالعه خواب در خانه انجام دهید ، دستگاه CPAP شما به نسخه نیاز دارد. یک متخصص خواب نتایج آزمایش شما را تجزیه و تحلیل میکند و آنها را برای بررسی به پزشک شما میفرستد. سپس پزشک شما میتواند بهترین دستگاه و ماسک CPAP را بر اساس داده های شما توصیه کند.

توصیه های پزشک خود برای قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap را دنبال کنید

پزشک بر اساس نتایج مطالعه خواب شما بهترین نوع درمان فشار مثبت راه هوایی (PAP) را برای شما توصیه خواهد کرد. در حالی که دستگاه سی پپ معمولاً اولین انتخاب برای آپنه خواب است، سایر دستگاه‌های PAP مانند فشار مثبت راه هوایی دو سطحی (BiPAP) و فشار مثبت راه هوایی با تیتراسیون خودکار (APAP) نیز گاهی تجویز می‌شوند.

اگر نسخه ای برای درمان سی پپ دریافت میکنید، باید دستورالعمل های پزشک خود را در مورد تنظیمات فشار دنبال کنید. احتمالاً بیش از یک مدل متناسب با نیازهای شما وجود خواهد داشت و گاهی اوقات میتوانید یک دستگاه سی پپ ، یک ماسک یا هر دو را مستقیماً از کلینیک خواب یا مطب پزشک خریداری کنید.

اگر تصمیم دارید اینها را از جای دیگری خریداری کنید، همیشه بررسی کنید که مشخصات و ویژگی ها با توصیه های پزشک شما مطابقت دارند. اطلاعات مهم مانند تنظیمات فشار و سطح شیب دار و همچنین ویژگی های خودکار را میتوان در بسته بندی محصول یا وب سایت سازنده پیدا کرد.

پوشش بیمه سلامت و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap را بررسی کنید

اکثر طرح های بیمه درمانی حداقل تا حدی هزینه ماشین های سی پپ را پوشش میدهند که در دسته تجهیزات پزشکی بادوام قرار میگیرند. ارائه دهندگان معمولاً به شاخص آپنه-هیپوپنه (AHI) شما برای تعیین واجد شرایط بودن و پوشش مراجعه میکنند، زیرا این شاخص نشان دهنده جدی بودن وضعیت شما است. بسته به برنامه شما، ممکن است مجبور شوید حداقل فرانشیز خود را قبل از اینکه تجهیزات سی پپ شما پوشش داده شود، برآورده کنید.

به خاطر داشته باشید که ممکن است هنگام تهیه دستگاه از طریق ارائه دهنده بیمه خود گزینه های محدودی داشته باشید. برخی از طرح ها کل هزینه دستگاه را بازپرداخت میکنند، اما پوشش جزئی برای لوازم جانبی سی پپ مانند ماسک، لوله و فیلترها رایج تر است. سایر ارائه دهندگان از شما میخواهند که قبل از خرید یک دستگاه را برای مدت معینی اجاره کنید.

گاهی اوقات بیمه‌گران بر پایبندی به سی پپ یا تعداد دفعات استفاده از دستگاه نظارت می‌کنند. ماشین‌ها داده‌های استفاده را ذخیره می‌کنند و سپس با شرکت‌های بیمه به اشتراک گذاشته می‌شوند. ارائه دهنده شما ممکن است پوشش را خاتمه دهد یا از شما بخواهد که دستگاه را برگردانید اگر نتوانید درمان CPAP را به طور منظم حفظ کنید.

آیا Medicare قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap را پوشش میدهد؟

بیماران OSA با Medicare معمولاً واجد شرایط یک دوره آزمایشی سه ماهه هستند که شامل دستگاه‌ها و لوازم جانبی می‌شود. اگر پزشک به این نتیجه برسد که درمان با CPAP وضعیت شما را بهبود می‌بخشد، پوشش ممکن است پس از آزمایش ادامه یابد.

هنگامی که فرانشیز طرح B را برآورده کردید، Medicare 80٪ اجاره ماشین و خرید لوازم جانبی مانند ماسک و لوله را پوشش میدهد. هنگامی که به مدت 13 ماه متوالی الزامات پایبندی را برآورده کردید صاحب دستگاه خواهید شد.

دستگاه شما فقط در صورتی تحت پوشش قرار میگیرد که پزشک و تامین کننده شما در Medicare ثبت نام کرده باشند. برخی از تامین کنندگان همچنین از شما میخواهند که هم سهم خود و هم پیش پرداخت مدیکر را بپردازید، در این صورت باید یک ادعای بازپرداخت ارسال کنید.

یک فروشنده برای و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap پیدا کنید

پس از دریافت نسخه، میتوانید یک دستگاه سی پپ را از طریق ارائه دهنده بیمه خود، یک کلینیک محلی، یک فروشنده شخص ثالث یا مستقیماً از سازنده خریداری کنید. هر گزینه مزایا و معایب خود را دارد.

 • بیمه‌گر سلامت شماو قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap
  خرید مستقیم از ارائه‌دهنده بیمه سلامت شما، حدس‌ها را از گزینه‌های پوشش حذف می‌کند، اما شما فقط به ماشین‌های خاصی محدود می‌شوید. آماده باشید که نسخه و نتایج مطالعه خواب خود را ارائه دهید. ارائه‌دهنده شما همچنین داده‌های استفاده شما را ردیابی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که از دستورالعمل‌های درمانی پیروی می‌کنید.اگر برنامه کسر بسیار بالایی دارید، خرید از شرکت بیمه شما ممکن است مقرون به صرفه ترین راه نباشد. ممکن است خرید دستگاه و لوازم جانبی از یک خرده‌فروش ارزان‌تر باشد. این احتمالاً مدل های بیشتری را برای انتخاب در اختیار شما قرار میدهد.
 • کلینیک خواب محلی و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap
  اگر یک PSG در یک کلینیک خواب داشتید، ممکن است راحت‌تر باشد که مستقیماً از آنها یک دستگاه بخرید. کلینیک میتواند مدلی را بر اساس مطالعه خواب شما توصیه کند و شما میتوانید انواع مختلف ماسک ها را شخصاً امتحان کنید. شما همچنین از راهنمایی های حرفه ای بهره مند خواهید شد و اغلب میتوانید آزمایشی دستگاه را انجام دهید تا مطمئن شوید که از آن به درستی استفاده میکنید.
 • فروشگاه لوازم پزشکی محلی و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap
  مانند خرید از یک کلینیک خواب، خرید از یک فروشگاه لوازم پزشکی محلی به شما این امکان را میدهد که حس بهتری از سبک و اندازه دستگاه، ماسک و لوازم جانبی داشته باشید. همکاران فروشندهی میتوانند بر اساس نسخه پزشک و جزئیات مطالعه خواب شما پیشنهاداتی را ارائه دهند. همچنین اگر مدل مناسب نباشد، اغلب آسان‌تر است که شخصاً برگردانید.
 • گزینه های آنلاین قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap
  خرید یک دستگاه سی پپ به صورت آنلاین، گسترده ترین گزینه ها را در اختیار شما قرار میدهد. همچنین مقایسه خرید و یافتن بهترین معامله برای نیازهای شما آسان تر است. مطمئن شوید که فقط از یک فروشنده معتبر یا مستقیماً از سازنده خرید کنید، زیرا برخی از وب سایت ها دستگاه هایی را میفروشند که مطابق با FDA نیستند. همیشه بررسی کنید که آیا یک مدل دارای سیاست آزمایشی خواب یا بازگشت است. هنگام خرید آنلاین، باید نسخه خود را ایمیل، فکس یا آپلود کنید.

در هنگام تعیین قیمت لوازم جانبی آن را در نظر بگیرید

دستگاه های CPAP به لوازم جانبی خاصی مانند ماسک صورت و لوله نیاز دارند. سایر اجزا اختیاری هستند اما ممکن است راحتی و عملکرد را افزایش دهند.

یافتن ماسک مناسب برای موفقیت درمان بسیار مهم است. این ماسک یک مهر و موم مطمئن روی بینی یا بینی و دهان کاربر ایجاد میکند تا از نشت هوا جلوگیری کند. سه نوع اصلی وجود دارد: بینی، بالش بینی و تمام صورت. پزشک شما میتواند سبکی را بر اساس عواملی مانند وضعیت خواب و سبک تنفس توصیه کند.

در حالی که اکثر دستگاه‌های CPAP به تنهایی فروخته می‌شوند، تولیدکنندگان اغلب بسته‌هایی را ارائه می‌کنند که شامل ماسک، شیلنگ و فیلتر است. قطعات جایگزین و لوازم جانبی اختیاری مانند مرطوب کننده ها و محلول های تمیز کننده معمولاً به طور جداگانه فروخته میشوند.

قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap و لوازم جانبی ضروری سی پپ

ماسک‌ها، شیلنگ‌ها و فیلترها برای کار با دستگاه CPAP ضروری هستند. هر کدام یک عملکرد متفاوت و به همان اندازه مهم در ارائه درمان PAP ارائه میدهند.

قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap و ماسک های آن

ماسک CPAP از سه جزء تشکیل شده است: یک قاب، بالشتک و روسری.

قاب چیزی است که بالشتک، لوله و روسری را به هم متصل میکند تا یک تناسب ایمن روی صورت کاربر ایجاد کند. فریم‌ها در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف برای قرار دادن شکل‌های مختلف سر، وضعیت خواب و سبک‌های تنفسی ارائه می‌شوند. ماسک های تمام صورت، بالش بینی و ماسک های بینی رایج ترین انواع هستند.

یک بالشتک روی دهان و بینی کاربر مهر و موم ایجاد میکند تا از نشت هوا جلوگیری کند، در حالی که بالش های بینی این کار را فقط برای سوراخ های بینی انجام میدهند. کوسن ها و بالش های بینی در اندازه های مختلف هستند و از مواد نرم و انعطاف پذیر مانند سیلیکون ساخته میشوند.

هدگیر شامل تسمه های قابل تنظیم است که در اطراف سر شما قرار میگیرد تا ماسک را محکم کند. آنها معمولاً از طریق نوار چسب یا گیره به ماسک متصل میشوند.

قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap و شیلنگ های آن

یک دستگاه CPAP هوای تحت فشار را از طریق شلنگی که به یک ماسک متصل است پمپ میکند. شیلنگ ها دارای گزینه های بدون گرمایش و گرمایش هستند. شیلنگ های گرم شده برای مرطوب کردن هوای تحت فشار و کاهش تراکم طراحی شده اند. آنها میتوانند علائم مرتبط با خشکی مانند خونریزی بینی و گلودرد را به حداقل برسانند.

فیلترها و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap

یک فیلتر هوا را تصفیه میکند و از شما و دستگاه CPAP شما محافظت میکند. فیلترها برای جلوگیری از ورود کپک، گرده، کنه های گرد و غبار و سایر آلاینده ها به ریه های شما در حین استفاده از دستگاه طراحی شده اند.

فیلترها به دو صورت یکبار مصرف و غیر یکبار مصرف عرضه میشوند. برخی از ماشین ها فقط با یک نوع فیلتر سازگار هستند، در حالی که برخی دیگر هر دو را در خود جای میدهند. افراد مبتلا به آلرژی یا عفونت های مکرر سینوسی ممکن است بخواهند فیلترهای باکتری داخلی را انتخاب کنند. این فیلترهای یکبار مصرف و بسیار ظریف باکتری ها و ویروس ها را قبل از ورود به ماسک شما جمع آوری میکنند.

قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap و لوازم جانبی اختیاری

در حالی که به شدت ضروری نیست، برخی از لوازم جانبی سی پپ مانند آستر ماسک و مرطوب کننده ها میتوانند راحتی و انطباق کاربر را افزایش دهند. اجزای اختیاری معمولاً با بسته‌های CPAP گنجانده نمی‌شوند، اما می‌توان آنها را جداگانه خریداری کرد.

همه لوازم جانبی با هر دستگاه سی پپ سازگار نیستند. همیشه قبل از خرید لوازم جانبی اضافی به دفترچه راهنمای محصول دستگاه خود مراجعه کنید.

قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap و لاینرهای ماسک

آستر ماسک یک مانع پارچه ای راحت بین صورت و ماسک شما ایجاد میکند. آسترها میتوانند تسکین بسیار مورد نیاز را برای افرادی که با ماسک های سی پپ دچار تحریک پوستی یا علائم فرورفتگی میشوند، ارائه دهند. آسترها همچنین میتوانند نشت هوا را با کمک به شما در دستیابی به تناسب راحت کاهش دهند.

رطوبت سازها و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap

درمان سی پپ میتواند مجاری بینی را خشک کند و عوارض جانبی مانند خونریزی بینی، خشکی دهان و گلودرد ایجاد کند. مرطوب کننده ها از یک مخزن آب پر از آب مقطر برای مرطوب کردن هوا استفاده میکنند. بهینه سازی رطوبت هوا میتواند علائم ناشی از خشکی بیش از حد را کاهش دهد.

برخی از دستگاه های سی پپ دارای رطوبت ساز داخلی هستند، در حالی که برخی دیگر خارجی هستند. مشابه شیلنگ‌های سی پپ ، مرطوب‌کننده‌ها می‌توانند بدون حرارت یا گرم شوند. مرطوب کننده های گرم شده به هوای تحت فشار گرما و رطوبت میافزایند و میتوانند برای افرادی که در آب و هوای خشک زندگی میکنند مفید باشند.

تعویض مخزن رطوبت ساز و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap

تمیز کردن روزانه مخزن رطوبت ساز برای جلوگیری از رشد باکتری بسیار مهم است. محفظه آب باید هر شش ماه یکبار یا اگر شروع به تغییر رنگ یا سایر علائم سایش کرد، زودتر تعویض شود. اکثر تولید کنندگان سی پپ قطعات جایگزین مانند اتاقک آب را میفروشند.

شیلنگ های سی پپ گرم و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap

شیلنگ های گرم شده با استفاده از جریان الکتریکی دمای هوا را افزایش میدهند. مانند یک مرطوب کننده، شیلنگ های گرم شده برای کاهش علائم مربوط به خشکی در نظر گرفته شده است. کاربران میتوانند دما را بر اساس میزان خشکی و دمای اتاق محیط تنظیم کنند. شیلنگ های گرمایش همچنین میتوانند از تراکم بیش از حد، معروف به “باران” جلوگیری کنند. رطوبت بیش از حد در شیلنگ میتواند به ماسک و بالشتک شما نشت کند که میتواند آزاردهنده و ناراحت کننده باشد.

شیلنگ ها باید هر سه ماه یکبار تعویض شوند.

قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap و پاک کننده های آن

تجهیزات سی پپ را معمولاً میتوان با صابون ظرفشویی ملایم، سرکه و آب گرم تمیز کرد. ضدعفونی‌کننده‌هایی نیز وجود دارند که به‌طور خاص برای اجزای سی پپ طراحی شده‌اند، اما می‌توانند بسیار گران باشند. علاوه بر این، این محلول‌های تمیزکننده لزوماً در کشتن باکتری‌ها و سایر آلاینده‌ها مؤثرتر نیستند. پاک کننده های سی پپ بدون آب بسیار بحث برانگیز هستند و مورد تایید FDA نیستند.

همیشه به دفترچه راهنمای سازنده مراجعه کنید، زیرا دستورالعمل های تمیز کردن بسته به مدل و جزء متفاوت است. تمیز کردن منظم تجهیزات برای درمان CPAP سالم و موثر ضروری است.

چانه بند و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap

چانه بند یک نوار الاستیک است که به شما کمک میکند دهان شما را هنگام خواب بسته نگه دارید. آنها به ویژه در جلوگیری از نشت هوا برای تنفس دهانی که از ماسک بینی استفاده میکنند مفید هستند.

بالش بینی و قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap

بالش های سی پپ بالش هایی هستند که با برش هایی طراحی شده اند که پوشیدن ماسک را راحت تر میکند. برخی از آنها به طور خاص برای افراد خوابیده به پهلو طراحی شده اند تا ماسک در طول شب باعث ایجاد فرورفتگی های دردناک روی صورت نشود. برخی دیگر بیشتر به سمت پشتیبانی و پایداری برای جلوگیری از نشت هوا طراحی شده اند.

بالش سی پپ با بالش بینی که نوعی ماسک سی پپ است یکی نیست.

قیمت دستگاه کمک تنفسی سی پپ cpap و باتری های آن

ماشین‌های سی پپ معمولاً برای کار کردن به پریز برق نیاز دارند، اما برخی از مدل‌ها با باتری‌های خارجی کار می‌کنند. چرخه عمیق و باتری های لیتیوم یون گزینه های محبوبی هستند که درمان سی پپ را در کمپینگ یا خارج از خانه امکان پذیر میکنند.

دسته‌بندی دستگاه سی پپ تنفسی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
کانال تلگرام ما را دنبال کنید
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت