با تجهیزات پزشکی موج به آسانی نیازهای خود را تهیه نمایید!

خرید دستگاه الکتروکاردیوگراف

adminadmin
5 بازدید

انواع اصلی الکتروکاردیوگراف کدامند؟

دو نوع اصلی از الکتروکاردیوگراف ها با توجه به نوع معاینه انتخاب می شوند:

 • نوار قلب استراحت: این نوع الکتروکاردیوگرافی در حالت استراحت در طی یک قرار ملاقات یا قبل از عمل انجام می شود. این یک ابزار ضروری است که کارکنان پزشکی را قادر می‌سازد تا سلامت عمومی بیمار را کنترل کنند. الکترودهای متصل به الکتروکاردیوگراف روی پوست برهنه بیمار (که تراشیده شده و تمیز شده است) در نقاط مختلف بدن (تنه، مچ دست، مچ پا) قرار می گیرند. اینها فعالیت الکتریکی قلب را ضبط می کنند. حداقل شش الکترود باید روی پوست بیمار قرار داده شود، اما استفاده از 12، 15 یا حتی 18 معمول است.
 • الکتروکاردیوگراف تست استرس : این نوع الکتروکاردیوگرافی در حین فعالیت بدنی برای بیمارانی که مثلاً تپش قلب یا درد قفسه سینه دارند انجام می شود. در طول جلسه، بیمار باید تلاش فیزیکی شدیدتری را انجام دهد – معمولاً با افزایش تدریجی سرعت روی تردمیل قرار می گیرد. معاینه به طور متوسط ​​بین 10 تا 30 دقیقه طول می کشد. الکترودها (کمتر از یک الکتروکاردیوگراف در حال استراحت) به سیستمی متصل می شوند که گاهی اوقات تعداد تنفس و فشار خون را نیز اندازه گیری می کند.

“کانال های” الکتروکاردیوگراف نشان دهنده چیست؟

الکتروکاردیوگراف ها ولتاژهای مرتبط با فعالیت قلبی را از طریق الکترودهایی که در مکان های خاصی روی بدن قرار می گیرند، ثبت می کنند. مکان های الکترود اجازه می دهد تا فعالیت الکتریکی قلب از زوایای مختلف مشاهده شود. هر یک از این ولتاژها به عنوان یک “کانال” در پرینت ECG نمایش داده می شود.

بنابراین هر کانال نشان دهنده ولتاژ دیفرانسیل بین دو الکترود یا ولتاژ دیفرانسیل بین یک الکترود و ولتاژ متوسط ​​چندین الکترود است. ترکیب های مختلف ولتاژ اندازه گیری شده به این معنی است که کانال های بیشتری نسبت به الکترودها نمایش داده می شود.

تعداد کانال های اصلی:

چگونه تعداد الکترودها را انتخاب کنیم؟

 الکتروکاردیوگراف 12 کانالی شیلر 

الکتروکاردیوگراف 12 کانالی شیلر

تعداد الکترودها برای صحت تشخیص تعیین کننده است: هرچه این تعداد بیشتر باشد، قابل اعتمادتر و دقیق تر خواهد بود.

یک الکتروکاردیوگراف با چهار لید (سه الکترود و یک زمین) امکان نظارت اولیه را فراهم می کند. می تواند ضربان قلب را اندازه گیری کند، تغییر در ضربان قلب را تجزیه و تحلیل کند، امواج P، کمپلکس QRS و امواج T را تجسم کند. معمولاً الکترودها روی مچ دست و مچ پا قرار می گیرند. الکترودهای هر دو بازو و پای چپ تغییرات الکتریکی قلب را منعکس می‌کنند در حالی که الکترود روی پای راست به زمین کمک می‌کند.

یک الکتروکاردیوگراف با 12 لید با حذف نویز و اختلال در برخی از لیدها، تشخیص دقیق و دقیق تری را ارائه می دهد. همچنین این امکان را فراهم می کند که تشخیص را در قسمت خاصی از قلب انجام دهید. یک الکتروکاردیوگراف استاندارد 12 لیدی شامل شش لید محیطی (که لیدهای اندام نیز نامیده می شود) و شش لید پیش کوردیال (که لید قفسه سینه نیز نامیده می شود) است.

 

انواع مختلف الکترودهای ECG چیست؟

  

الکترودهای ECG LUMED

نوع الکترودها با توجه به چندین عنصر متفاوت است:

 • این که آیا آنها برای مراقبت از کودکان یا بزرگسالان استفاده می شوند. الکترودهایی که برای کودکان و نوزادان در نظر گرفته شده اند نسبت به بزرگسالان قطر کمتری دارند.
 • روش تثبیت: مکنده های فلزی (که الکترود گلابی نیز نامیده می شود)، الکترودهای فشار، الکترودهای گیره، الکترودهای قفلی (که می توان با کابل های مجهز به گیره های نوع کروکودیل استفاده کرد)، الکترودهای گیره (طراحی شده برای تست استرس و قابل استفاده با کابل). مجهز به شاخه های نوع “موز”).
 • عمر سرویس: قابل استفاده مجدد یا یکبار مصرف. الکترودهای قابل استفاده مجدد اغلب با مکنده یا گیره فلزی هستند. الکترودهای یکبار مصرف عمدتاً الکترودهای قفل و الکترودهای فشار جهانی هستند. در مورد اخیر، استفاده از این نوع الکترود مستلزم استفاده از ژل رسانای الکتریکی است.
  همچنین الکترودهایی وجود دارند که به چسب قوی تری مجهز هستند. آنها می توانند چندین ساعت به پوست بچسبند و اغلب در مراقبت های ویژه و اتاق های عمل استفاده می شوند. این الکترودها می توانند اتصال دهنده ها یا گیره هایی به آنها اضافه کنند.

چه گزینه هایی برای نوار قلب وجود دارد؟

گزینه های مختلفی برای به دست آوردن یک تشخیص جامع تر وجود دارد. برخی از گزینه ها، برای مثال، فعال می کنند:

 • مانیتورینگ طولانی مدت (یا مستمر): زمانی که متخصص قلب به وجود ناهنجاری در فعالیت قلبی مشکوک شود، ممکن است یک نوار قلب مداوم درخواست کند. سپس ضبط در یک دوره 24 تا 48 ساعته با استفاده از الکترودهایی که روی قفسه سینه بیمار قرار داده می شود و به کیسی که روی کمربند بسته می شود یا به عنوان آویز دور گردن متصل می شود، انجام می شود. در طول دوره ضبط، بیمار باید از حمام کردن یا دوش گرفتن خودداری کند و دوره های فعالیت و استراحت خود و همچنین علائمی را که ممکن است تجربه کرده باشد، ثبت کند. این کار تفسیر نتایج را پس از آن تسهیل می کند.
 • تجزیه و تحلیل خودکار الکتروکاردیوگرام: اکثر سیستم های ECG اکنون مجهز به نرم افزاری هستند که سیگنال های اندازه گیری شده را به طور خودکار تجزیه و تحلیل می کند تا مستقیماً هر گونه آسیب شناسی میوکارد را تشخیص دهد.
 • اتصالات بی سیم: برخی از سیستم های ECG بی سیم هستند. این بدان معنی است که سیستم می تواند سریعتر نصب شود و برای متخصص راحت تر است. عدم وجود برخی از کابل ها نیز بخشی از تداخل را کاهش می دهد و در نتیجه نتایج قابل اعتمادی را ارائه می دهد.
 • نظارت گسترده قلب: برای ثبت فعالیت قلب بیمار در مدت زمان طولانی، می توان یک سیستم ECG قابل کاشت را در زیر پوست کاشت تا ضربان قلب را به طور مداوم کنترل کند. می تواند به مدت یک سال در محل باقی بماند و داده های جمع آوری شده را توسط امواج رادیویی منتقل کند.

چه مشکلاتی را می توان با الکتروکاردیوگرام شناسایی کرد؟

تجزیه و تحلیل الکتروکاردیوگرام اطلاعات زیادی برای یک متخصص قلب است. آسیب شناسی های قلبی که می توانند با تجزیه و تحلیل ECG شناسایی شوند عبارتند از:

 • تسریع ریتم idio-ventricular
 • ریتم اتصالی تسریع شده
 • بلوک شاخه بسته نرم افزاری
 • آسیستول (نارسایی قلبی)
 • تاکی کاردی
 • فلوتر دهلیزی
 • اختلال در عملکرد ضربان ساز
 • ایست قلبی
 • آریتمی
 • برادی کاردی
 • فیبریلاسیون بطنی یا دهلیزی
 • سندرم ولف پارکینسون وایت (WPW).
 • اختلال عملکرد سینوس
دسته بندی راهنمای خرید تجهیزات پزشکی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

374+ محصولات
126+ مطالب وبلاگ

پرداخت آنلاین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نمادهای ما

سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت