نکاتی که باید هنگام خرید ویلچر بدانید اینست که خرید ویلچر مناسب می تواند کیفیت زندگی افراد نیازمند آنها را تا حد زیادی بهبود بخشد. مقید بودن ویلچر به معنای این نیست که دیگر نمی توانید کاری انجام دهید یا نمی توانید دور و برتان بروید. برعکس ، در واقع می تواند به شما کمک کند از راه هایی که تصور نمی کردید بتوانید عبور کنید. با این حال انتخاب راه حل دست یافتن به سلامتی و نیاز شما برای سلامت بودن و ایمنی شما بسیار مهم است.

برای چه کاری به ویلچر نیازمند هستید؟

برای شروع ، در نظر بگیرید که صندلی چرخدار برای چه چیزی لازم است. آیا برای خانه شما است یا برای استفاده در فضای باز است؟ آیا فقط برای رفتن از اتومبیل به دفاتر کاری است یا برای مدت زمان طولانی تری مورد نیاز است؟ آیا خودتان می خواهید آن را برانید یا مراقب دارید که شما را جابجا کند؟ به چه اندازه از صندلی نیاز دارید؟ چه نوع زیرپایی و چه نوع بازوهایی برای شما بهتر کار می کنند؟ بیایید برخی از گزینه های مختلف را بررسی کنیم.

چک لیست صندلی چرخدار

ویلچر مکانیکی

ابتدایی ترین ویلچر، ویلچر مکانیکی است. این صندلی چرخدار دارای چرخهای بزرگ در عقب است که جابجایی به اطراف را برای خود بیمار امکان پذیر می کند.

آنها با وزن کم در دسترس هستند که می تواند از ۱۲ تا ۱۵ کیلوگرم باشند ، که برای صندلی چرخدار بسیار سبک است. (ویلچرهای دستی می توانند تا ۱۸ کیلوگرم وزن داشته باشند.) همچنین صندلی های چرخدار فوق العاده پهن و همچنین ویلچرهای برقی وجود دارد که دارای وزن و حجیم تر هستند. اما از ثبات و پشتیبانی قابل توجهی برای وزن های سنگین برخوردار هستند.

اکثر ویلچرهای مکانیکی آسان تا می شوند ، همچنین ورود و خروج از اتومبیل یا وانت را آسان می کنند. پایه های پا نیز خیلی راحت جدا می شوند و باعث می شوند که ویلچر تا شود ، سبک و جمع و جورتر شود.

در رابطه با بازوها می توانید بازوهای کوچک یا بازوهای کامل را انتخاب کنید. اگر کاربر بخواهد صندلی را به راحتی روی میز یا میز تحریر قرار دهد. می توانید بازوهای کوچک را انتخاب کنید. بازوهای کوتاهتر این امکان را برای شما فراهم می کند تا به میز نزدیکتر شود و پای کاربر به راحتی در زیر آن استراحت کند. این کار غذا خوردن یا کار روی میز را برای بیمار آسان می کند. از طرف دیگر ، زیر بغل های کامل به بیمار فضای بیشتری برای استراحت دست ها و همچنین چیزی برای نگه داشتن در هنگام نشستن و خارج شدن از صندلی می دهد.

پایه های ویلچر به سبک های کوتاه یا بلند است. اگر بیمار بخواهد هنگام نشستن روی صندلی پاهای خود را بلند کند. از پایه های بلند کننده پا استفاده می شود. تکیه گاه دور پایه به سمت کنار صندلی حرکت می کند و ورود و خروج بیمار را آسان می کند. ممکن است بخواهید یک صندلی چرخدار دراز کشیده را در نظر بگیرید که دارای پشتی نشسته باشد تا کاربر بتواند به راحتی به عقب خم شود.

نکاتی که باید هنگام خرید ویلچر مخصوص حمل و نقل بدانید

اگر برای جابجایی به مراقب و مراقب نیاز دارید ، ویلچر مخصوص حمل و نقل را در نظر بگیرید. از این ویلچرهای سبک وزن دقیقاً برای حمل و نقل استفاده می شود. این برای رفتن از ماشین به یک دفتر کار یا رسیدن از یک مکان به مکان دیگر به روشی آسان و ساده بسیار مناسب است. ویلچرهای حمل و نقل معمولاً بسیار سبک وزن هستند و تقریباً ۱۲ کیلوگرم وزن دارند. ویلچرهای حمل و نقل از طراحی اولیه ای برخوردار هستند ، زیرا قرار نیست برای مدت طولانی در آن بنشینند. این موارد نیز بسته به نوع مورد نیاز با پایه استراحت دست و پا متفاوت هستند. آنها به طور معمول با چرخ های عقب ۲۰ یا ۳۰ سانتی متر عرضه می شوند. برای فضای باز یا روی سطح فرش ، چرخاندن چرخ های عقب ۱۲ اینچی معمولاً آسان تر است.

برخی از ویلچرهای حمل و نقل دارای ترمز دستی هستند تا مراقب بتواند آنها را قفل کند. در حالی که برخی دیگر با ترمز چرخ ها طراحی شده اند تا بیمار بتواند به راحتی چرخ های ویلچر را قفل کند. ویلچرهای حمل و نقل نیز خیلی راحت جمع می شوند. سوار شدن و خارج شدن از اتومبیل یا وانت راحت می شود.

ویلچرهای برقی و اسکوترها

از دیگر گزینه های ویلچرها می توان به ویلچرهای برقی و اسکوترهای طبی اشاره کرد. این موارد برای بیمارانی استفاده می شود که توانایی رانندگی خود را دارند و بدون فشار جسمی خواهان استقلال هستند. آنها را می توان برای داخل و خارج از منزل برای عملکردهای مختلف استفاده کرد. رفت و آمد را در خارج از منزل راحت تر می کند ، زیرا می توانید هر کجا که می روید با ماشین رانندگی کنید.

 اسکوترها معمولاً همان عملکردها را دارد ، هرچند که شبیه ویلچر است ، فقط دارای موتور هستند. از یک اسکوتر برقی می توان برای خرید یا هر گردش در آن موضوع استفاده کرد. آنها معمولاً با یک سبد در جلو قرار می گیرند تا وسایل شما را در خود جای دهند. این اسکوترها یا دارای ۳ چرخ یا ۴ چرخ هستند. برخی از آنها با صندلی ای که به اطراف چرخانده می شود ، ورود و خروج را آسان تر می کنند.

فهرست
error: